Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pony prog eeprom 24c01 - nie mogę zapisać danych.

05 Paź 2008 14:08 3602 3
  • Poziom 12  
    Nie wiem czy to dobry dział ale z car audio został mój temat skasowany choć dotyczy radia samochodowego. Problem jest tego typu: posiadam programator eepromów (firmy telwis) i program ponyprog i pamięć 3132 odpowiednik 24c01 nie mogę zaprogramować wyżej wymienionej pamięci. tzn zczytałem to co na niej było niby wszystko ok ale teraz nie mogę załadować do niej nowego wsadu.Wyskakuje komunikat write failed. Dziwne jest to, że starym (tym zczytanym) wsadem przebiega to bez problemu. Sądzę, że robię wszystko zgodnie z instrukcją, może mam coś źle poustawiane. Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie to bardzo proszę o poradę.

Poprawiłem tytuł - regulamin p.11.1
    [zumek]
  • Poziom 14  
    Sprawdź dokładnie notę aplikacyjną układu, który posiadasz. Dla przykładu 24C01B i 24C01C: jeden posiada pin TEST, a drugi WRITE PROTECT.
    Jeśli Twój układ posiada pin WP to musisz go ustawić odpowiednio aby coś zapisać. Natomiast weryfikacja po zapisie danych, które zostały odczytane wypadnie poprawnie nawet jeśli nic nie udało się zapisać bo zawiera dokładnie to samo. Dla porównania dołączam noty aplikacyjne 24C01.
  • Poziom 12  
    Zależy jakim poleceniem wgrywałeś eeprom. Pamięci w PonyProg nie programuj poleceniem "Program (Ctrl+P)" tylko poleceniem "Write Data (Eeprom)".
  • Poziom 12  
    Dziękuję za podpowiedzi. Oczywiście noty tych układów posiadałem już wcześniej jednak ta podpowiedź skłoniła mnie do bardziej szczegółowego przeglądnięcia ich. Jednak nadal nie mogłem nic wykombinować. Rozwiązanie pojawiło się nieoczekiwanie i przypadkowo. Program Ponyprog w menu w którym wybiera się elementy do zaprogramowania między innymi ma 24xxAUTO co teoretycznie powinno cały proces programowania ułatwić, jednak w tym przypadku nastąpiło wręcz odwrotnie. Program na tym ustawieniu ciągle próbował zapisać do pamięci 256 bajtów gdzie po za faktycznym wsadem resztę stanowiły FF. Dlatego po weryfikacji zapisu następował błąd. Gdy przestawiłem na 2401-A zauważyłem, że plik skrócił się do 128 bajtów i w tym momencie udało się wszystko bez problemu. Sądzę, że to właśnie o to się rozchodziła cała sprawa. Program próbował zapisywać więcej niż może się pomieścić w kości. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc.