Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SU-V560 Technics prawy kanał przerywa

06 Paź 2008 17:51 6765 13
  • Poziom 9  
    Jest tak, wzmacniacz przerywa prawy kanał. Swego czasu też przerywał ale pomagało mu lekkie poruszenie (góra, dół) pokrętłem głośności, po czasie i to nie pomagało.
    Rozkręciłem więc go i dokładnie sprawdziłem czy to co jestem w stanie sam ustalić styka prawidłowo itp. Wyglądało na to że tak, podłączyłem i faktycznie działał. Z czasem coraz trudniej było mi ustawić go w taki sposób żeby grały oba głośniki a teraz już nic nie jestem w stanie (sam) zrobić.
    Wykluczam (na 90%) uszkodzenie jakiejś części typu kondensator czy coś, raczej nie stykają jakieś piny dokładnie.
    Pytanie teraz do Was. Co z tym począć które piny mogą nie stykać i które miejsce odpowiada ze przekazywanie dźwięku i ewentualnie co jeszcze może być zepsute.
    Aha i ważna rzecz: moim zdaniem to jest coś nie halo na linii panel przedni / cała reszta.

Kilka zdjęć jak to wygląda w środku:

SU-V560 Technics prawy kanał przerywaSU-V560 Technics prawy kanał przerywa
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 20  
    Winy szukaj albo w przekaźniku załączającym kolumny albo w selektorze wejść i potencjometrach. Psiknij w przełączniki (szczególnie w ten od selektora) i w potencjometry trochę WD40 (albo Kontaktu PR), mi zawsze pomaga na przerywające przełączniki i trzeszczące potencjometry.
    Jeżeli to nie pomoże to przeczyść styki przekaźnika, drobnym papierem ściernym.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 9  
    Lukasr29, to mam prośbę. Ciężko mi zlokalizować te elementy o których piszesz w poście wyżej. Zaznacz je proszę na zdjęciu które zamieściłem. Będę bardzo wdzięczny.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Wymień , ewentualnie wyczyść wewnątrz potencjometr głośności , problem zniknie .

• Poziom 20  
    Przekaźnika nie widać, prawdopodobnie jest pod którąś z tych blach po bokach radiatora (zazwyczaj taka czarna plastikowa kostka).
    Potencjometr od głośności po środku panela, widać go wyraźnie.
    A selektor wejść jest za płytką przykręconą do panela.
    A czy to samo działo się przy włączonej funkcji Power Amp Direct?
    Czy czerwona dioda Current Drive zawsze się normalnie zapalała po włączeniu wzmacniacza (po ok 3-5 sekundach)?
    Próbowałeś podać sygnał na inne wejście?
  • Poziom 21  
    Lukasr29 napisał:
    Przekaźnika nie widać, prawdopodobnie jest pod którąś z tych blach po bokach radiatora (zazwyczaj taka czarna plastikowa kostka).
    Potencjometr od głośności po środku panela, widać go wyraźnie.
    A selektor wejść jest za płytką przykręconą do panela.
    A czy to samo działo się przy włączonej funkcji Power Amp Direct?
    Czy czerwona dioda Current Drive zawsze się normalnie zapalała po włączeniu wzmacniacza (po ok 3-5 sekundach)?
    Próbowałeś podać sygnał na inne wejście?

Po co komplikować ? typowy objaw uszkodzonego potencjometru i niech na ty sie skupia.
  • Poziom 9  
    jeśli power amp jest włączony to świeci mi sie dioda na pokrętłem głośności i dźwięk jest baaardzo cicho.

Alton88 nie jestem pewien do końca czy to potencjometr bo potem przerywało mi nawet jak ruszałem pokrętłem od balance.

hmmm

current drive zapala się tak jak zawsze. z kanałami kombinowałem jak tylko się dało po prostu na prawo nic nie wychodzi.
  • Poziom 20  
    Z tyłu jest wejście power amp direct, żeby grał w tym trybie to trzeba tam podłączyć sygnał wejściowy. Jednak wtedy sygnał idzie bezpośrednio na końcówkę, więc nawet nie będzie regulacji głośności tylko będzie cały czas na max. Trzeba uważać bo można łatwo uszkodzić kolumny bądź końcówkę.

Próbowałeś podłączyć sygnał wejściowy pod inne wejście?
  • Poziom 9  
    Lukasr29 napisał:
    Z tyłu jest wejście power amp direct, żeby grał w tym trybie to trzeba tam podłączyć sygnał wejściowy. Jednak wtedy sygnał idzie bezpośrednio na końcówkę, więc nawet nie będzie regulacji głośności tylko będzie cały czas na max. Trzeba uważać bo można łatwo uszkodzić kolumny bądź końcówkę.

Próbowałeś podłączyć sygnał wejściowy pod inne wejście?

no to muka, podłączyłem pod power amp. głośność moge regulowac ale bas tre i balance juz nie. teraz wyglada na to ze wszystko hula.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    To dobrze że chociaż głośność :) myślałem że nawet głośność omija.
    Ten tryb omija cały przedwzmacniacz dlatego nie będzie działała żadna regulacja. Teraz sygnał idzie bezpośrednio na potencjometr głośności a potem na końcówkę. Czyli wygląda na to że przekaźnik i potencjometr głośności są ok. Winy trzeba szukać wcześniej, stawiam na selektor wejść, może też któryś potencjometr od balansu, treble bądź bass szwankować. Ale też któryś przełącznik np loudness.

Spróbuj podłączyć sygnał po kolei pod każde z wejść, tape, tuner, cd (oprócz phono) itd i sprawdź czy na każdym z tych wejść jest tak samo. Delikatnie kręć przełącznikiem input selektor i słuchaj czy coś pojawia się w prawym kanale. I sprawdź czy jak ruszasz jakimś przełącznikiem bądź potencjometrem to czy kanał coś nie łapie. Spróbujemy ustalić gdzie sygnał się przerywa.
  • Poziom 9  
    no stary, nie wiem jak to sie stało. jedyna rzeczą którą tak na prawde zrobiłem to przeczyściłem ten potencjometr ale dalej cos bylo nie tak. a teraz nagle hula. dzięki wszystkim za pomoc jesli cos sie znow zepsuje to odkopie ten temat.

to na prawdę dziwne co sie z nim dzieje : )
  • Poziom 21  
    Tak na przyszłość radził bym ci wymienić ten potencjometr, bo niedługo zaś może niedomagać.
    Nie jest drogi a dużo roboty niema z wymianą.
  • Poziom 9  
    zakręce sie koło niego jakoś na giełdzie : ) jeszcze raz dzięki za całą pomoc ;)
  • Poziom 20  
    Możliwe że nie łączyła któraś złączka, widziałem że panel jest połączony z resztą za pomocą takich białych złącz.
    Co do winy samego potencjometru głośności nie byłbym taki pewny, inne były by objawy, trzeszczenie albo zanikanie głosu w pewnym odcinku ścieżki, ale raczej nie na całej długości. Chyba że ślizgacz jest skrzywiony to wtedy może tak się dziać ale przeczyszczenie niewiele by dało.
    Póki wzmacniacz działa to się nim ciesz.
    Pozdr