Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Domowy serwer FTP - problem z konfiguracją

09 Oct 2008 09:23 9684 5
  • Level 14  
    Witam !!!

Otóż mam taki problem, chciałem sobie postawić FTP na swoim kompie by móc się zdalnie logować i ściągać rzeczy, które mam na dysku.
    Posiadam neostradę, zarejestrowałem domene na dyndns i przypisałem ją do routera (Linksys WAG200G). Port od FTP przekierowany na wewnętrzne IP komputera który ma stać jako serwer. Na kompie odpaliłem Cesar FTP, podkonfigurowałem i wszystko śmiga ale tylko w sieci wewnętrznej... Chcąc się zalogować zdalnie np przez total comandera pisze, że pobiera katalog i nic więcej się nie dzieje w Cesarze wtedy widzę IP zewnętrzne gości, który się loguje, pisze, że login i hasło ok.... Co może być przyczyną?? Podejrzewam, że jest jakieś ustawienie w programie Cesar, które trzeba włączyć by mógł łączyć się z kompami o zewnętrznym IP, ale moge się mylić... Dodam jeszcze że w kompie wyłączyłem zaporę i program antywirusowy i nie dałoo to rezultatu.
    Słyszałem jeszcze, że trzeba coś zmieniać ustawienia w DMZ... U mnie na WAGU DMZ jest wyłączone, próbowałem dawać na ENABLE i ustawiać pod spodem adres IP mojego kompa (192.168.1.100), niestety bez rezultatu.
  • Level 35  
    Poza portem 21 musisz jeszcze przekierować kilka dodatkowych portów danych i ustawić ten zakres w swoim serwerze FTP. Nie znam Cesar FTP ale w podobnym programie FileZilla FTP Server sprowadza się to do ustawienia w Passive mode settings" - "port range" i w "Use the following IP" - twój adres dyndns.
  • Level 14  
    Yhym dzięki wielkie, teraz jestem w pracy i napewno po powrocie do domu zainstaluje sobie ten programik... Mógłbyś ściślej określić jakie porty i gdzie przekierować?? Konkretnie na WAGU i w serwerze...
  • Level 35  
    Nie musisz zmieniać serwera FTP, twój zapewne ma też podobnie nazywające się opcje. co do portów to ich liczbę określasz zależnie od tego ile naraz będzie mogło wystąpić połączeń z serwerem. Nr portów w zasadzie są dowolne byle nie były wykorzystane. Może myc np 10 portów od 1000 do 1009. Nie zapomnij przekierować również tych portów w routerze i dodać w zaporze systemu Windows do dozwolonych (jeśli masz ja włączoną).
  • Level 28  
    Podczepię się pod temat:

Wyłączyłem zaporę, na routerze przekierowałem całe DMZ na mój wewnętrzny adres IP, co do tych portów w programie FTP, nigdy wcześniej tego nie robiłem i nagle musiałbym coś zmienić by zadziałało? (bo nie działa, a działało). Jedyne ustawienia na ten temat to :

Domowy serwer FTP - problem z konfiguracjąDomowy serwer FTP - problem z konfiguracją
  • Level 14  
    U mnie wygląda to tak jak na obrazku poniżej... Zadziałało mi jak wyłączyłem DHCP i przypisałem wewnętrzne IP na sztywno... Teraz wszystko śmiga jak powinno i nie dawałem mu innych portó tylko 21. Co do tego obrazka, który podesłałeś to nic mi to nie mówi, ale wygląda na ok... Może masz coś nie tak z ustawieniami na routerze lub może domena Ci się nie zaktualizowała z Twoim aktualnym IP ??

Domowy serwer FTP - problem z konfiguracją