Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Buderus - sterownik 2107 - prosba o dokumentacje

09 Oct 2008 16:52 4736 8
  • Level 12  
    Witam,
    poszukuje schematow pilota BFU i sterownika 2107 Buderusa oraz protokol komunikacji miedzy pilotem a sterownikiem, pilot BFU. Moj piec to G-124. Pilot BFU jest zbyt ubogi funkcjonalnie jak na moje potrzeby. Ta sama uwaga dotyczy sterownika.

Z gory dziekuje za pomoc.
  • TespolTespol
  • Level 18  
    Wlasnie zabieram sie za ten sam temat ale z checi zaoszczedzenia i z ciekawosci - chce ugryzc ten protokol. Z pobieznych ogledzin:
    2 przewody ktorymi idzie i zasilanie i dane
    w trybie standby jest na nich napiecie zasilajace 10V
    przekazywanie danych odbywa sie jako skoki napiecia do ok 15V
    wyroznilem 2 rodzaje impulsow - krotkie i dluzsze - zapewne 1 i 0
    Piec rozpoczyna komunikacje nadajac jeden krotki bit, przerwa po czym nadaje 2 krotkie bity i 2 dlugie - czyli bit startu(1) i kod 1100
    Prawdopodobnie komunikacja jest 4 bitowa.
    Tyle na razie - dlugosci impulsow jeszcze nie mierzylem i nie probowalem na nie odpowiadac.
  • TespolTespol
  • Level 12  
    Witam,
    10V tez zauwazylem, przy przesyle sygnalu sa tez malutkie szpliki ponizej 10V. Nie mam czym zarejestrowac sygnalu wiec praktycznie ciezko mi cos analizowac, ale w sieci znalazlem pare plikow, nic na ten konkretny model ale znalezione dokumenty wskazuja na ECO-BUS (MOD-BUS) i 8 bitowa transmisje, z bitem startu i stopu.
  • Level 18  
    Co do szpilek ponizej 10V to na pewno takowych nie bylo. Obserwowalem przebieg oscyloskopem - tylko impulsy +15V na tle 10V zasilania. Sa one dosc dlugie co wskazuje na wolna transmisje. Jest niestety jedno ale - ja nie mam BFU wiec nie moge podejrzec komunikacji dwukierunkowej - ulatwilo by to bardzo zadanie jednak kupienie go mija sie z celem bo juz bym go mial i nie musialbym sam go robic. Byc moze BFU zwiera szyne do masy w ten sposob przesylajac dane. Aha - moj sterownik to 2105. Pzregladajac siec nie natknalem sie na zadne konkrety - tak jak pisales przewija kilka nazw protokolow ale nic pozatym... W przyszlym tygodniu zmajstruje uklad i poprobuje troche pogadac ze sterownikiem.
  • Level 20  
    Transmisja w regulatorach buderusa idzie po ich wlasnym protokule. jednak z regulatora 2107 nie wycisniesz nic wiecej niz on oferuje.
    Jest to dosyc prosty regulator pogodowy. Wiecej mozliwosci masz z z regulatorami serii 4000.
    Wiecej masz na http://www.buddoc.mindgroup.pl/
    login instalator
    haslo 36987
  • Level 2  
    Witam,

Jakich używacie konwerterów na rs232 dla sterowników 2107 i 4000.

pozdrawiam
  • Level 9  
    Dzień Dobry,
    W tym temacie również poszukuję modułu wyniesionego typu BFU o zwiększonych możliwościach, jednakże nie ma innych rozwiązań niż BFU.
    Użytkuje piec G-124X wraz z automatyką Logamatic 2107 i modułem BFU.
    Z ponad 10 letniego doświadczenia mam uwagi odnośnie pracy modułu BFU. Jest słyszalne zwłaszcza w nocy "cykanie" tego modułu, tak jakby pracował zegarek.
    Moim prywatnym zdaniem jest to niedopuszczalne dla elektroniki, dlatego czy ktoś wie jak spowodować wyłączenie tego "cykania"?

Pozdrawiam,