Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buderus - sterownik 2107 - prosba o dokumentacje

mszr 09 Paź 2008 16:52 4130 8
  • #1 09 Paź 2008 16:52
    mszr
    Poziom 11  

Witam,
    poszukuje schematow pilota BFU i sterownika 2107 Buderusa oraz protokol komunikacji miedzy pilotem a sterownikiem, pilot BFU. Moj piec to G-124. Pilot BFU jest zbyt ubogi funkcjonalnie jak na moje potrzeby. Ta sama uwaga dotyczy sterownika.

Z gory dziekuje za pomoc.

• #2 11 Lis 2008 20:23
    Michał Walczak
    Poziom 18  

Wlasnie zabieram sie za ten sam temat ale z checi zaoszczedzenia i z ciekawosci - chce ugryzc ten protokol. Z pobieznych ogledzin:
    2 przewody ktorymi idzie i zasilanie i dane
    w trybie standby jest na nich napiecie zasilajace 10V
    przekazywanie danych odbywa sie jako skoki napiecia do ok 15V
    wyroznilem 2 rodzaje impulsow - krotkie i dluzsze - zapewne 1 i 0
    Piec rozpoczyna komunikacje nadajac jeden krotki bit, przerwa po czym nadaje 2 krotkie bity i 2 dlugie - czyli bit startu(1) i kod 1100
    Prawdopodobnie komunikacja jest 4 bitowa.
    Tyle na razie - dlugosci impulsow jeszcze nie mierzylem i nie probowalem na nie odpowiadac.

• #3 13 Lis 2008 12:25
    mszr
    Poziom 11  

Witam,
    10V tez zauwazylem, przy przesyle sygnalu sa tez malutkie szpliki ponizej 10V. Nie mam czym zarejestrowac sygnalu wiec praktycznie ciezko mi cos analizowac, ale w sieci znalazlem pare plikow, nic na ten konkretny model ale znalezione dokumenty wskazuja na ECO-BUS (MOD-BUS) i 8 bitowa transmisje, z bitem startu i stopu.

• #4 13 Lis 2008 13:36
    Michał Walczak
    Poziom 18  

Co do szpilek ponizej 10V to na pewno takowych nie bylo. Obserwowalem przebieg oscyloskopem - tylko impulsy +15V na tle 10V zasilania. Sa one dosc dlugie co wskazuje na wolna transmisje. Jest niestety jedno ale - ja nie mam BFU wiec nie moge podejrzec komunikacji dwukierunkowej - ulatwilo by to bardzo zadanie jednak kupienie go mija sie z celem bo juz bym go mial i nie musialbym sam go robic. Byc moze BFU zwiera szyne do masy w ten sposob przesylajac dane. Aha - moj sterownik to 2105. Pzregladajac siec nie natknalem sie na zadne konkrety - tak jak pisales przewija kilka nazw protokolow ale nic pozatym... W przyszlym tygodniu zmajstruje uklad i poprobuje troche pogadac ze sterownikiem.

• #5 22 Lis 2008 22:25
    Nargo
    Poziom 17  

Transmisja w regulatorach buderusa idzie po ich wlasnym protokule. jednak z regulatora 2107 nie wycisniesz nic wiecej niz on oferuje.
    Jest to dosyc prosty regulator pogodowy. Wiecej mozliwosci masz z z regulatorami serii 4000.
    Wiecej masz na http://www.buddoc.mindgroup.pl/
    login instalator
    haslo 36987

• #6 02 Lut 2013 11:52
    EkoGrzew
    Poziom 19  

Potrzebuje do 2107 wykazu kodów usterek, a takze procedury podejrzenia w archiwum historii pojawiających sie usterek.

• #8 06 Maj 2013 12:35
    Poloxp
    Poziom 2  

Witam,

Jakich używacie konwerterów na rs232 dla sterowników 2107 i 4000.

pozdrawiam

• #9 12 Gru 2016 11:10
    andromeda9
    Poziom 7  

Dzień Dobry,
    W tym temacie również poszukuję modułu wyniesionego typu BFU o zwiększonych możliwościach, jednakże nie ma innych rozwiązań niż BFU.
    Użytkuje piec G-124X wraz z automatyką Logamatic 2107 i modułem BFU.
    Z ponad 10 letniego doświadczenia mam uwagi odnośnie pracy modułu BFU. Jest słyszalne zwłaszcza w nocy "cykanie" tego modułu, tak jakby pracował zegarek.
    Moim prywatnym zdaniem jest to niedopuszczalne dla elektroniki, dlatego czy ktoś wie jak spowodować wyłączenie tego "cykania"?

Pozdrawiam,

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME