Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP NX6110 - usunięcie blokady kart WiFi

09 Paź 2008 17:28 17278 12
  • Poziom 15  
    > Witajcie
    > uważajcie -wszystko na własną odpowiedzialność, zeby
    > potem nie było.

> rom.ima - tworzysz z tego obraz bootowalny cd badz
    > alternatywnie-POLECEM TEN WLAŚNIE- musisz właczyć w
    > NERO emulacje
    > dyskietki. Poczytaj w necie jak to się robi

> tworzysz w nero dysk startowy cd i wgrywasz na niego
    > zawartosc spakowanego katalogu boot thing.rar

> pozniej restartujesz komputer z juz wlozona plytka cd

> odpala Ci sie program pod dosem taki mini sysstem
    > operacyjny

> wchodzisz na cdrom-a

>uruchamiasz plik ROMPAQ.EXE

> pozdrawiam i zycze powodzenia w uruchamianiu karty...

Wielkie dzięki dla użytkownika cargobull, który to opracował. :D:D:D:D:D:D:D:
    Załączniki:
  • Poziom 21  
    Witam!
    Miałem problem z HP NX6110.
    Ściągnąłem powyższy załącznik. Rozpakowałem i nagrałem na płytkę.
    Do uruchomienia laptopa pod DOSem użyłem płyty startowej Windows 98.
    Następnie uruchomiłem plik rompaq.exe. Zaktualizowałem bios laptopa. Należy pamiętać o pracy na zasilaniu sieciowym.
    W razie czego pojawia się komunikat. Po wyłączeniu laptopa zamontowałem kartę WiFi.
    Moja jest z serii 2100. Kable do anten :
    biały - AUX, czarny - MAIN.
    W biosie włączyłem WiFi.
    Po uruchomieniu system wykrył kartę a sterowniki wgrałem z płyty fabrycznie dołączonej do laptopa.
  • Poziom 40  
    Czy po usunięciu blokady dedykowanej karty WI-FI będzie wyświetlał znaczek platforma INTEL Centrino.
  • Poziom 2  
    Potwierdzam działa 100%, moja karta wifi to Gigabyte GN-WI01GS i śmiga aż miło.

Cytat:
    Czy po usunięciu blokady dedykowanej karty WI-FI będzie wyświetlał znaczek platforma INTEL Centrino.

Po zmianie biosu nic się nie zmieni, tzn. pozostanie wielkie logo HP, po prawej stronie znaczek intel inside.
  • Poziom 40  
    W moim nx6110 z dedykowaną WI-FI wyświetla oprócz logo HP znaczek Intel Centrino i to daje gwarancję że podzespoły wmontowane do niego są zgodne z tą platformą.
  • Moderator Samochody
    Znaczek Centrino pojawia się tylko jeśli jest to certyfikowana karta Intela, jeśli włożysz kartę nie należącą do rodziny Centrino (np. nawet certyfikowaną do tego modelu kartę Broadcoma), będzie logo Intel Inside.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Panowie! działa w 100% Kolega gemiel podał chyba według mnie prostszy sposób upgradu biosa. Wszystko chula jak należy. Męczyłem się z tym problemem od 1,5 roku. Dzięki koledzy za pomoc.
  • Poziom 15  
    Bardziej prosty???
    On potrzebował dodatkowo płytę od Win98 a zgrywając ten załącznik na płytę nie potrzeba korzystać z innej płyty startowej.
    No chyba że dla innych nagranie płyty w NERO jest kłopotem to przepraszam w takich użytkowników
  • Poziom 10  
    Wszystko działa jak nalezy. warto jednak uważać na dwie sprawy - dysk musi być CD, a nie DVD i nie używać rozbudowanego IOS
  • Poziom 1  
    Witam

Ja panowie z tym problemem borykam się już z rok, najpierw modyfikowałem eprom pod linuksem i nic, teraz zrobiłem tak jak opisywaliście i też nic nie działa. Chyba że źle bo po odpaleniu laptopa z dosu z płyty win98. załączik miałem na dysku d: ale myślę że to bez znaczenia. Macie jeszcze jakieś sposoby na złamanie blokady HP?
  • Poziom 20  
    Panowie mecze sie z tym problemem juz spory kawalek czasu jednak moj komputer to inny model HPka. (seria dv9000)
    Moze znacie dokladny sposob na zflashowanie samej karty? słuszalem o tym ale zadnych konkretow...
    pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Elekro-Net napisał:
    Bardziej prosty???
    On potrzebował dodatkowo płytę od Win98 a zgrywając ten załącznik na płytę nie potrzeba korzystać z innej płyty startowej.
    No chyba że dla innych nagranie płyty w NERO jest kłopotem to przepraszam w takich użytkowników

Po nagraniu załącznika płytka nie chciała wystartować. Nawet już dokładnie nie pamiętam o co chodziło. A płytę z Win98 miałem pod ręką.
    Więc nie męczyłem się dalej, żeby przypodobać się "specjalistom" od Nero.