logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

JVC 21JT5EU - Obraz 10 cm, biała kreska, napięcie TDA1771 26V, co sprawdzić?

mirekw1 11 Mar 2004 10:27 1397 5
REKLAMA
  • #1 542146
    mirekw1
    Poziom 13  
    Posty: 114
    Witam tv ma obraz szerokości 10cm (na środku biała kreska pozioma z obrazem od środka w górę szer. 10 cm) napięcie na końcówce (tda1771)około 26V kondensatory w okolicy końcówki. podmienione bez efektu regulacje pionu w trybie ser ( tv ma 2lata) co dalej z tym fantem robić?.Z góry dzięki za jakiekolwiek sugestie.
  • REKLAMA
  • #2 542167
    AMPI
    Poziom 25  
    Posty: 706
    Pomógł: 69
    Ocena: 28
    Witam
    Prawdopodobnie masz uszkodzoną chybryde w pszetwornicy(produkuje zawysokie napięcia)A co zatym idzie zbyt wysokie napiecie B+ i dlatego obraz jest zaszeroki.Sprawdz napiecia wychodzace z zaśilacza!Na elektrodzie o ile pamięc mnie nie myli jest schemat od AV-14JT5EU to jest to samo AV21... Jeśli chybryd jest uszkodzony to mozesz go kupić w firmie North.
    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #3 542272
    amik9m
    Spec od TV
    Posty: 5510
    Pomógł: 810
    Ocena: 133
    -> AMPI
    Czy Twoja odpowiedź jest na pewno "w tym temacie"? :)
    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #4 542321
    mirekw1
    Poziom 13  
    Posty: 114
    Witam mam ,,tylko'' problem z odchylanie pionowym spróbuje kupić ten scalak i podstawić ( nie spotkałem się jeszcze z taką końcówką uszkodzenie raczej sugerowało uszkodzone kondensatory)
  • REKLAMA
  • #5 542809
    AMPI
    Poziom 25  
    Posty: 706
    Pomógł: 69
    Ocena: 28
    Amik9m> wydaje mi się ze moja wypowiedz jest zgodna z tematem poniewaz tak jak npisałem w tych tv dosc czesto padają chybrydy w zasilaczu a co za tym idzie pszetwornica daje zawysokie napięcia powodując np uszkodzenie ramki.Nie twierdze ze ramka jest dobra i ze nie ma koniecznosci wymiany scalaka lecz sugerowałem mirkowiw1 aby sprawdził napięcia czy to jest takie dziwne?? :)
  • #6 543106
    amik9m
    Spec od TV
    Posty: 5510
    Pomógł: 810
    Ocena: 133
    -> "AMPI"
    Wygląda na to, że przetwornica jest jednak Ok - "mirekw1" napisał w 1. poście:
    "napięcie na końcówce (tda1771)około 26V".

    -> "mirekw1"
    Decyzja o wymianie scalaka wydaje się słuszna.

    Pozdrawiam.
REKLAMA