Przeczytałem juz całe archiwum odnośnie tego TV i napraw jego zasilania. Wg tych wskazówek wymieniłem oba małe C po pierwotnej stronie i wszystkie C po stronie wtórnej. Podmieniłem diody Zenera. Ale po kolei.
Najpierw co jakiś czas gasł obraz i po sekundzie pojawiał się szum (śnieżenie) i dopiero obraz. Potem na st-by słychać było jakieś trzaski w głośnikach, ale nie przebicia z Euro czy czegoś takiego. Potem pojawił się smrodek i dymek, po czym wystrzelił C618. Uszkodzeniu uległ także Q607 i zener przy nim. Na C618 i D610 jest cos koło 250V. Przelutowałem zasilacz, podmieniłem zenerki, sprawdziłem tranzystorki, podmieniłem PRek, a teraz ... już zgłupiałem. Nadal mam nieregulowane 250V . Poproszę o jakąś podpowiedź.
Najpierw co jakiś czas gasł obraz i po sekundzie pojawiał się szum (śnieżenie) i dopiero obraz. Potem na st-by słychać było jakieś trzaski w głośnikach, ale nie przebicia z Euro czy czegoś takiego. Potem pojawił się smrodek i dymek, po czym wystrzelił C618. Uszkodzeniu uległ także Q607 i zener przy nim. Na C618 i D610 jest cos koło 250V. Przelutowałem zasilacz, podmieniłem zenerki, sprawdziłem tranzystorki, podmieniłem PRek, a teraz ... już zgłupiałem. Nadal mam nieregulowane 250V . Poproszę o jakąś podpowiedź.