Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka polar PDN 885 nie grzeje wody

slawek2425 17 Lis 2008 18:47 3017 6
  • #1 17 Lis 2008 18:47
    slawek2425
    Poziom 2  

Witam , mam problem z grzaniem wody w pralce polar PDN 885, momentalnie przestała grzałka grzać w jeden dzień było dobrze na drugi już nie, myślałem że się grzałka przepaliła wymieniłem , niestety dalej nie grzeje i jestem w kropce nie wiem co dalej , pokrętło od ustawiania temperatury wydaje mi się że jest dobra jak wyłączyłem na zero to prąd nie przechodzi na drugi styk ,po załączeniu się włącza czyli jest w tedy obieg. Jeżeli ktoś ma wiedzę co z tym fantem zrobić proszę o odpowiedz .

1 6
  • #2 17 Lis 2008 19:10
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Termostat obok grzałki nie jest wypalony?

1
  • #3 18 Lis 2008 12:18
    Paw_el

Specjalista AGD

Witam.
    Obejrzyj programator, czy gdzieś nie jest przypalony?

0
  • #4 18 Lis 2008 12:47
    zbyszeks0
    Specjalista AGD

Sprawdz czy przychodzi napięcie na grzałkę.Jeżeli nie to patrz posty wyżej Sprawdz również przewody zasilające grzałkę.

1
  • #5 19 Lis 2008 08:55
    slawek2425
    Poziom 2  

witam i dzięki za odpowiedz . Programator wymieniłem tydzień temu wszystko chodzi dobrze oprócz grzania , napięcie na grzałce jest na obu końcówkach, koło grzałki są dwa czujniki ten po lewo jest z dwoma wtykami jest tam w obu napięcie , natomiast ten z prawej nie wiem od czego tam napięcia nie ma .

0
  • #6 19 Lis 2008 09:11
    zbyszeks0
    Specjalista AGD

Jeżeli na grzałkę przychodzi napięcie 230v.Grzałka sprawna,to musi grzać.Podłącz jeszcze w czasie pracy pralki"krokodylkami "przewody miernika pod grzałkę i patrz co się będzie działo .Pozdrawiam.

0
  • #7 19 Lis 2008 10:13
    lisec1
    Poziom 15  

Witam
    Czytając o twoim problemie jestem troszkę zniesmaczony wygląda na to że chcesz sobie naprawić pralkę "próbówką" ... to nie jest takie proste ,wspomniana próbówka pokazuje obecność fazy czyli różnicę potencjału pomiędzy ziemią przechodzącą przez twoje ciało a mierzonym punktem.Wystarczy że podłączysz pralkę do gniazda gdzie odwrotnie są podłączone zero i faza lub do gniazdka bez bolca włożysz wtyczkę odwrotnie i już próbówka ci nic nie pokaże.
    Poprzednicy chcący Ci pomóc wskazują dokładnie miejsca które mogą być uszkodzone w tym przypadku i mają rację. Abym nie był goło słowny odłącz przewody od grzałki i zobacz że wcale ta próbówka nie świeci na twoim regulatorze temperatury i że nic przez niego nie "przechodzi" :) a świecenie na nim objawiało się przejściem przez grzałkę .
    Z tego co piszesz stawiam na programator który nie puszcza napięcia na termoregulator i tym samym na grzałkę.
    Tak na marginesie jeżeli sam wymieniałeś programator może coś nie dokładnie podłączyłeś lub poprzedni był wypalony i masz zwęgloną końcówkę którą podłączyłeś do nowego programatora?..
    Tym postem staram się pomóc a nie cwaniakować Pozdrawiam

0