Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PDN 885 - grzałka słabo grzeje

17 Lis 2009 23:33 3346 7
  • Poziom 9  
    Witam.
    Woda w pralce nie osiąga ustalonej temperatury, jest letnia.

Grzałka ma ok. 25 ohm i nie ma przebicia. Podczas programu na zaciski grzałki napięcie jest podawane i wydaje się, że termostat nie wyłącza grzałki do czasu pierwszego płukania.
    Używałem proszku Jelp więc podejrzewam zakamienioną grzałkę. Użyłem ok. 200 g. kwasku cytrynowego ale bez zmian.

Proszę o poradę. Czy może to być inna przyczyna?
    Dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 32  
    Sprawdź czy nie są ponadpalane styki na(złącza) programatorze.Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Dzięki za radę. Sprawdziłem, wyglądają dobrze.
    Ale grzałka wyłącza się wcześniej zanim jeszcze włączy się płukanie.
    Programator? Ogranicznik temperatury? Regulator temperatury?
  • Specjalista AGD
    Staszek F.prawdopodobnie postawił dobrą diagnozę.
  • Poziom 9  
    Jednak złącza nie są nadpalone. Chyba, że to przewody, albo styki wewnątrz programatora?
  • Poziom 9  
    Sprawdziłem grzałkę i regulator temp. włączając te elementy we wspólnym obwodzie do sieci. Sprawne.
    Prawdopodobnie padł element w programatorze, który "wstrzymuje" program do czasu nagrzania wody do ustalonej temp.
    Czy jest możliwa naprawa takiego programatora? Może wystarczy go zresetować?
    A może się mylę? Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Czy patrzyłeś na wtyczki które są założone na programator?Miedzy nimi czasem są wypalenia i tak się dzieje.Jeżeli nie są popalone stopione to programator uszkodzony tam jest ELBI 0738/2 wytopione plastiki w środku i nie ma dobrego styku.
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich, njlepszego w nowym roku.

Pralka działa poprawnie. Albo słaby styk na zaciskach, albo teściowa źle nastawiała temperaturę i programator.
    Dziękuję bardzo za pomoc.

Pozdrawiam