Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

philips dvp 3040,po wymianie lasera czyta tylko płyty cd

rafi5190 18 Nov 2008 03:05 3542 7
 • #1
  rafi5190
  Level 2  
  wymieniłem laser w dvd philips dvp3040 i po wymianie czyta tylko płyty cd,a przy płytach dvd wyświetla zła płyta.zworke wylutowałem.ponoć trzeba zresetować bufor jak to zrobic?
 • #3
  rafi5190
  Level 2  
  probowałem wpisywac te kody i nic się nie dzieje,nie wiem czy coś źle robie ale nie ma rzadnej reakcji
 • #4
  Ala7
  Level 2  
  Też nie wiem jak zastosować te kody. Jest sporo na ten temat w internecie wpisując w przeglądarce open tray dvp 3040  Też mam problem, po wymianie lasera czyta płyty dvd, ale cd nie. Być może jest to spowodowane przepełnieniem bufora, jeśli takowy istnieje. A może tylko taśma jest do wymiany. Może nie łączyć. Początkowo ruszał i laser przestawał świecić. Po ponownym wypięciu taśmy i wpięciu, Laser świeci i czyta dvd. Ale było i tak że cd przeczytał zaraz po podłączeniu. I też nie wiem czy bufor, czy taśma, czy elektronika która też potrafi figle płatać. A może nowy laser dostał kurzu i to przyczyna. Czytając na temat laserów było gdzieś że laser się nie wypala, nie psuje tylko dostaje kurzu do środka na pryzmaty i stąd kłopoty dlatego powierzchowne czyszczenie nie daje wielkiej poprawy. Myślę że nie wprowadzę w błąd swoją wypowiedzią. Jak by ci się udało z resetem bufora napisz. Pozdrawiam
 • #5
  Zbyszek_1
  Level 1  
  Te kody podane przez Ala, to są do usuwania blokady regionów, więc w tym przypadku niewiele pomogą.
 • #6
  rafi5190
  Level 2  
  a u mnie na odwrót nie czyta wcale nie widzi płyt dvd.wsadziłem spowrotem ten stary laser co czytał płyty wszystkie tylko łapał je za którymś razem,ale jest teraz tak samo jak z tym nowym też nie widzi płyt dvd.miałem problem z tasmą bo mi pękła ale ją uciołem i zeskrobałem niby wszystko łączy i laser świeci ale czy wszystko jest ok nie wiem.chciałem kupić nową tasme ale nie moge ję dostać,może ktoś wie gdzie można kupić tą taśme?
 • #7
  elek77
  Level 24  
  Tasiemkę łączącą elektronikę z laserem możesz kupić w sklepie z częściami elektronicznymi np tu http://www.tasmy-dvd.impelshop.pl/
  Sprawdź tylko jej szerokość, ilość pinów i żeby nie była za krótka.
 • #8
  wasyl81
  Level 10  
  Mam dokładnie ten sam problem. Po wymianie lasera nie czyta płyt dvd, poprzedni laser w ogóle nie świecił. Wie ktoś co może być przyczyną?