Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD Philips DVP 3040/12 nie czyta dvd po wymianie lasera

25 Mar 2009 16:29 7538 9
  • Poziom 25  
    Witam.
    Jak w temacie.
    DVD po wymianie taśmy i lasera nie czyta płyt dvd. Natomiast płyty cd czyta bez problemu.
    Chcę zrobić aktualizację firmware. Pobrany plik dvp3040_12_fus_eng zawiera w sobie obraz o nazwie DVP3040_12. Podwójne kliknięcie wywołuje komunikat Wolumen ISO9660 nie znaleziony w UltraISO. W nero, alcoholu 120%, również brak obrazu na liście. Nie da się nijak tego nagrać.
    Jak zresetować bufor, by sprawdzić, czy zacznie czytać płyty dvd?
    Dziękuję.
  • Poziom 23  
    Spróbuj te sposoby:

Cytat:
    1. Na płycie głównej - mini switch z opisem RESET 2. Płyta serwisowa a nawet płyty (w przypadku laserów SONY KHM) Po uruchomieniu DVD odczytuje zawartość płyty jako CD - program resetujący procesor. DVD uruchamia się ponownie i już czyta DVD. 3. Kombinacja przycisków na pilocie i na DVD jednocześnie (różne układy kombinacji) Najlepiej szukać na rosyjskich forach internetowych, oni mają olbrzymią wiedzę i dzielą się nią z innymi. 4. DVD musi być włączony, ręcznie zębatkami wysunąć maksymalnie szufladę płyty. Wyłączyć i ponownie włączyć DVD (często w mechaniżmie zamontowany jest mini reset ale wysuwanie szuflady pilotem lub lokalną klawiaturą go nie uruchomi).
  • Poziom 25  
    Witam kolegę "Kodi14".
    Czytam ten opis na stronie Philipsa i pisze, że ten plik należy nagrać jako "make data CD". Więc tak nagrałem. Odtwarzacz wczytuje ją i pisze o niewłaściwym formacie pliku. Więc generalnie nie da się za wiele zrobić.
    A serwis podaje, że to bardzo proste. Nacisnąć play. Wczyta się firmware. Potem 3 minuty się czeka. I następuje restart.
    Udało mi się wywołać okno przy wysuniętej tacce i klawiszach 9 6 6.

To view the software version for serial number XX1BXXXXXXXXXX, XX1CXXXXXXXXXX, XX1DXXXXXXXXXX, XX2BXXXXXXXXXX, XX2CXXXXXXXXXX,
    1. Press OPEN to open the tray
    2. Press keys 9,6,6 successively

Natomiast przy wysuniętej tacce i klawiszach 5 i 5 nic się nie dzieje.
    Zobaczcie sami ten opis. Może ja czegoś nie rozumiem i robię źle.

For Type 1 models (Serial Number: XX1X-XXXX-XXXX)
    1. Open tray, then press "5","5" to display upgrade file name.
    2. Burn the “DVP3040_12.bin” file to a disc. (Step 7)
    3. Play the upgrade disc, When TV display "……Press play to start", then press "play" key to start upgrade.

Tego switcha do resetu nie znalazłem. Czy może być ukryty po spodniej stronie płytki?

A tu link to pełnego opisu w .pdf

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpc...le=/files/d/dvp3040_12/dvp3040_12_fur_eng.pdf
  • Poziom 25  
    Witam.
    Wracam do tematu.
    Nowy laser. Wymieniłem silnik z talerzykiem. Taśmę połączeniową również. Dvd czyta płycy CD bez problemu. Nie czyta płyt DVD pomimo, że laser się zaświeca. Czy to kwestia resetu bufora procesora? Jakie macie pomysły?
  • Poziom 37  
    A ja mam taki pomysł, że przyczyna tkwi poza torem sygnałowym: serwo lub zasilacz(nie doszedłem). W jednym takim sprzęcie wymieniłem laser, co nie czytał tylko DVD(j.w.) i zaczął działać. Wyłączyłem, na drugi dzień nie czyta DVD; tym razem więc wyjąłem pewny z innego sprzętu i... ta sama historia. Teraz mam trzy ubite na pół głowice.
    Teraz czeka mnie następny taki do naprawy, i już się boję.
  • Poziom 11  
    Przed wymianą lasera w tym sprzęcie trzeba zawsze sprawdzić i poprawić sprawność działania zasilacza.
  • Poziom 37  
    Chyba raczej trzeba coś w ciemno wymienić, bo mamy do czynienia z jakimiś chwilowymi skokami, ciężko to uchwycić. Tylko co oprócz kondensatorów?
  • Poziom 11  
    Bodajże w tym sprzęcie występuje AZ431 lub coś z tego rodzaju.Ten regulator trzeba wymienić na bank.
  • Specjalista - kamery
    A ten laser to co to za jeden?
  • Poziom 37  
    Najpopularniejsze to chyba badziewie- SFHD65. Trzeba uważać od kogo i za ile się kupuje.
    Niemniej w moim przypadku do samego lesara nie mam zastrzeżeń, wkurzył mnie tylko Philips!
    ------------------
    Tym razem na strachu się skończyło, nie ubił lasera.
    A tak w ogóle, jeśli czyta CD a nie czyta DVD winnym może być silnik płyty.