Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bateria Acer3023 BTP-AFD1

tomekw19_1985 18 Lis 2008 13:15 1047 1
  • #1 18 Lis 2008 13:15
    tomekw19_1985
    Poziom 18  

Witam Mam problem z baterią jak w temacie. Wiem, że było wiele wątków i poczytałem sobie trochę. Bateria ma 16V na wyjściu bo domyślnie jest na niej napisane 14.8V. Zachowuje się trochę dziwnie.Próbowałem ją rozładować lecz ma jakieś durne ograniczenie. Podłączyłem do niej rezystor i silniczek DC po jakimś czasie silnik staje ale tak nagle wyłacza go elektronika przez co nie da się jej rozładować. Podłączę ją do lapa zaświeci się kontrolka ładowania wyciągam i silniczek chodzi z rezystorem 1.5 godziny. Łączny prąd rozładowania jak mierzyłem miernikiem 1.2A. Bateria tez dziwnie zachowuję się bo gdy włączam laptopa to na początku piuka kilka razy i wyłącza się bo niby, że bateria rozładowana. Włączę drugi raz laptop chodzi godzinkę prawie. Czasami działa krócej czasami dłużej jak mu się zachce. Przypuszczam, że coś jest z elektroniką. Dodam, że bateria była cały czas w lapku. Mam linuxa i w systemie pokazuje 0% naładowania baterii. Wskaźnik na obudowie od ładowania świeci się 2 godziny po czym zapala się zielona dioda, że bateria naładowana. Myślę, że to coś z elektroniką bo to ona odcina napięcie nawet gdy bateria nie jest do końca rozładowana. Ma ktoś doświadczenie z rozbieraniem takiej baterii bo ona jest zgrzana i nie widzę fizycznego jej rozebrania.

Rozebrałem jakoś baterię Bateria Acer3023 BTP-AFD1 Bateria Acer3023 BTP-AFD1

0 1
  • #2 19 Lis 2008 18:03
    tomekw19_1985
    Poziom 18  

Witam To chyba pożegnam się z baterią bo nie można jej rozładować do 3V na ogniwo cały czas jest 3.72V. Rozładowywując ogniwo spada napięcie do 2.5V lecz później wraca do 3.72V. Poza tym rezystancja jednych ogniw jest 1.1Kom a 2 pozostałych mój miernik nie widzi czyli jakby nieskończoność. Czy to jest normalny obiaw?

0