Witam.
Posiadam lapka Toshiba tecra M1 o specyfikacji:
Procesor: Pentium M Centrino 1.40 GHz FSB 400MHz L2 cache 1 MB
Pamięć: 1024 GoodRAM 266MHz + 256 Elixir 266MHz
Grafika: Trident 32Mb
Hdd: Seagate 80Gb 5400 rpm 8Mb cache
Mam nastepujący problem, komputer bardzo spowalnia tzn uruchamianie windy xp prof trwa ok 2min ( wczesniej trwalo zaledwie 30 sec ). Wczesniej pracowal bardzo wydajnie i sie wieszal. Spadek wydajnosci nastapil po transporcie w plecaku. Instalowanie windy trwa ok 2h, uruchamiaenie programów podczas pracy komputera wygląda tj sprawiało mu to problemy. Dysk przed zainstlowaniem windowsa spormatowam programem WD-clear, gdyz podejrzewalem ze to wina dysku - okazalo sie jednak e to nie jest jego wina w Hd-tach osiaga wynik sredno 35Mb/s transferu, spawdzalem rozne konfiguracje ramu gdyz posiadam druga kosc 256MB DDR 266MHz - okazalao sie ze to tez nie jest przyczyna. Posatnowilem spawdzic rowniez procesor programem super pi. dla 16M wynik jaki otrzymalem okazal sie tragiczny:
3min 10 sec - the initial value finished
12 min 31 sec - Loop 1 finished
23 min 33 sec - Loop 2 finished.. wiecej testu nie robilem gdzy nie mialem sily tyle czekac a obliczy 23 Loopy, przed tym zdarzeniem robilem test i otrzymalem wynik koncowy 28 min dla 16M.
Chcialem dodac ze programy takie jak Ms Office 2003 instaluje sie ok 40 min!
Prosze o pomoc, jedyna opcja jaka moge teraz zrobic to kupic procesor Pentium M centrino 1,4 po niskiej cenie, i juz nie chcial bym wiecej dokladac wiecej do tego komputera, chcialem zasiegnac wiedzy doswiadczonych uzytkowunkow forum ewentualnie o jakies oprogramowanie pomagajace zdiagnozowac usterke.
Pozdrawiam
Posiadam lapka Toshiba tecra M1 o specyfikacji:
Procesor: Pentium M Centrino 1.40 GHz FSB 400MHz L2 cache 1 MB
Pamięć: 1024 GoodRAM 266MHz + 256 Elixir 266MHz
Grafika: Trident 32Mb
Hdd: Seagate 80Gb 5400 rpm 8Mb cache
Mam nastepujący problem, komputer bardzo spowalnia tzn uruchamianie windy xp prof trwa ok 2min ( wczesniej trwalo zaledwie 30 sec ). Wczesniej pracowal bardzo wydajnie i sie wieszal. Spadek wydajnosci nastapil po transporcie w plecaku. Instalowanie windy trwa ok 2h, uruchamiaenie programów podczas pracy komputera wygląda tj sprawiało mu to problemy. Dysk przed zainstlowaniem windowsa spormatowam programem WD-clear, gdyz podejrzewalem ze to wina dysku - okazalo sie jednak e to nie jest jego wina w Hd-tach osiaga wynik sredno 35Mb/s transferu, spawdzalem rozne konfiguracje ramu gdyz posiadam druga kosc 256MB DDR 266MHz - okazalao sie ze to tez nie jest przyczyna. Posatnowilem spawdzic rowniez procesor programem super pi. dla 16M wynik jaki otrzymalem okazal sie tragiczny:
3min 10 sec - the initial value finished
12 min 31 sec - Loop 1 finished
23 min 33 sec - Loop 2 finished.. wiecej testu nie robilem gdzy nie mialem sily tyle czekac a obliczy 23 Loopy, przed tym zdarzeniem robilem test i otrzymalem wynik koncowy 28 min dla 16M.
Chcialem dodac ze programy takie jak Ms Office 2003 instaluje sie ok 40 min!
Prosze o pomoc, jedyna opcja jaka moge teraz zrobic to kupic procesor Pentium M centrino 1,4 po niskiej cenie, i juz nie chcial bym wiecej dokladac wiecej do tego komputera, chcialem zasiegnac wiedzy doswiadczonych uzytkowunkow forum ewentualnie o jakies oprogramowanie pomagajace zdiagnozowac usterke.
Pozdrawiam