Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmiana wyświetlacza z zegarka na typ B peugeot, citroen MUX

pyra66 22 Nov 2008 17:19 18416 4
    pyra66
    Level 11  
    Schemat podłączenia wyświetlacza typ B z MUX zamiast standardowego zegarka.

Zmiana wyświetlacza z zegarka na typ B peugeot, citroen MUX

Wszystkie funkcje działają oprócz temperatury, którą trzeba prawdopodobnie aktywować w bsi oraz funkcji kasowania komputera. Sprawdzone w 2 autach berlingo 1.9D rok 2005 i peugeot partner 2.0 HDI rok 2004. W obu przypadkach był tylko zegarek. Po zmianie na wyświetlacz B wszystko chodzi oprócz jak wyżej. Sterowanie wyświetlaczem z powodu braku przycisku w manetce i możliwości standardowego przerobienia manetki jak w opisanych na forum postach wyprowadzono z przełącznika zespolonego a dokładnie manetki prawej 2 przewody (są cztery odpowiedzialne za tylną wycieraczkę, spryskiwać tylnej szyby i przełączanie komputera oraz wspólna masa), których zwarcie powoduje przełączanie funkcji komputera (spalanie itp.). W to miejsce wystarczy zastosować mikrostyk (np. reset z komputera) i wyprowadzić w dowolne miejsce. Mikrostyk nie umożliwia jednak kasowania (jeśli byłoby aktywne) komputera. Do resetu lepiej użyć przycisku normalnie rozwartego, który po wciśnięciu jest zwarty cały czas (przycisk z przytrzymaniem).

Zamiana wyświetlacza typ A na typ B nie wymaga żadnych dodatkowych ingerencji, ewentualnie dodanie przycisku w manetce lub jak wyżej.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    golax
    Level 15  
    Czujnik temperatury zewnętrznej podłacza się do kostki 40 pinowej białej w bsi na pin 8 i 18 .Następnie programuje się bsi (konfiguracja ,opcje klient,kabina pasażerska, czujnik temperatury zewnętrznej) pod warunkiem że bsi ma taką opcje(starsze nie miały)
    pyra66
    Level 11  
    Dokładnie tak. W BSI można włączyć jeszcze kilka innych opcji jak sygnał dźwiękowy na niezapięte pasy, całodobowe światła itp.
    Snoopy429
    Level 10  
    Witam

Założyłem sobie wyświetlacz do i wszystko działa OK. Pokazuje date i godzinę. Chciałbym jeszcze podłączyć przycik do sterowania ale nie wiem do jakiej kostki się podłączyć? Czy to chodzi o te kostki wychodzące od góry ? i to będzie kostka ta po prawej ? Mam wersje bez wycieraczki tylnej i nie mam w manetce sterowania ani komputerem ani wycieraczka i spryskiwaczami. Które to przewody?
    rychu27
    Level 14  
    Witam!
    Przepraszam za odgrzewanie, temat choć stary to istnieje. Właśnie zamieniałem zegarek na wyświetlacz typu B w citroenie C3, a to bliźniaki dwujajeczne :D i zauważyłem, że na rysunku jest błędne połączenie. Z 2 w radiu niebieski przewód powinien biec do 18 w wyświetlaczu.