Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor LCD Samsung SyncMaster 913N-padła rozdzielczość.

28 Lis 2008 21:03 6636 18
  • Poziom 13  
    Mam w naprawie w/w monitor, w którym to przez chwilę po włączeniu wyświetla się napis po niemiecku mówiący chyba o zmianie lub zaleceniu rozdzielczości 1024x768 i po chwili się wyłącza. Czy może być padnięty procesor, jaka może być cena procka ew. gdzie go dostać?
  • Poziom 29  
    Main do wymiany koszt 90 - 100 zł. Szukaj allegro. Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Dzięki za zainteresowanie,ale możesz coś więcej, podać czego mam konkretnie szukać?
  • Poziom 28  
    A nie masz przypadkiem na kompie ustawionej zbyt wysokiej rozdzielczości. Uruchom monitor BEZ włączonego kabla- co w tedy?
  • Poziom 13  
    Wtedy wszystko jest ok.W Sumie monitor był podpinany pod 3 kompy i zmiany rozdzielczości nic nie dały.POZDRAWIAM.
  • Poziom 26  
    Czy jest to monitor 15", że natywnie ma tylko 1024x768? Ale zostawmy to.
    Niektóre monitory wyświetlają taki komunikat zawsze gdy otrzymują sygnał w rozdzielczości nienatywnej. Więc być może komunikat nie ma nic wspólnego z wyłączaniem się.
  • Poziom 13  
    Monitor ma 19'' i raczej na pewno nie tylko jedną rozdzielczość.
  • Poziom 26  
    maxtronix napisał:
    Monitor ma 19'' i raczej na pewno nie tylko jedną rozdzielczość.

Więcej niż jedna natywna? Jeżeli są monitory "wielonatywne", to chyba faktycznie powinienem się zbanować, bo za mało wiem :D
  • Poziom 28  
    powiedz jak zachowuje się monitor zaraz po włączeniu kompa. Na początku obraz jest 640/480(bios) i w tedy monitor na pewno powinien chodzić. Dopiero po uruchomieniu Windowsa zmienia się rozdzielczość
  • Poziom 18  
    Temat był wielokrotnie wałkowany, autor tematu ma prawdopodobnie rację, uszkodzeniu mógł ulec procesor, miałem taki sam problem w samsungu 17 calowym 713N. Zapytaj kolegi Liska, jest guru w tym temacie.
  • Poziom 13  
    Zaraz po włączeniu kompa na monitorze od razu pojawia się napis o rozdzielczości 1024x768 i po chwili monitor gaśnie. Kilkakrotne próby załączenia go z klawiatury lokalnej dają ten sam efekt nawet już po uruchomieniu się Windowsa.
  • Poziom 28  
    no to masz pecha- procek
  • Poziom 20  
    Uruchom komputer na dyskietce startowej, wykluczysz system i zobaczysz co bedzie.
  • Poziom 13  
    Niestety bez Windowsa monitor zachowuje się w taki sam sposób.
  • Poziom 20  
    Jak by to nie nazwał, to uszkodzona płyta monitora,a czy sam procesor to trudno by było sprawdzic.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Witam. Czy to będzie: SE 7889-LF?
  • Poziom 12  
    Dokładnie tak jest to uszkodzenie SE 7889-LF bardzo częsta usterka w tych monitorach samsunga i syncmaster 713 i 913n kompletne moduły dostepne sa w ASWO w miare przyzwoitej cenie.
  • Poziom 13  
    Dostałem identyczny z uszkodzoną matrycą, podstawiłem płytę główną i po kłopocie.Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pomoc, temat zamykam.:D