Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrofalówka Electric - Pali bezpiecznik

09 Dec 2008 23:10 5777 7
  • Level 12  
    Witam

Mikrofalówka firmy Electric po podłączeniu włącza się, po włączeniu start zaczyna grzać przez ok 1-2 sekundy i pali bezpiecznik. Od czego to może być?

Dodam, żę to moja pierwsza mikrofalówka w naprawie więc prosiłbym o wyrozumiałość.

Dokładny model mikrofalówki dodam jutro.

Pozdrawiam
  • TespolTespol
  • Level 15  
    Z mikrofalą trzeba ostrożnie radze nie naprawiać ze zdjętą obudową. Takie objawy mogą świadczyć o kończącym się życiu magnetronu (lampy mikrofalowej) naprawa nieopłacalna. O ile wkładasz dobry bezpiecznik nie wiem czy tam nie musi być zwłoczny, bo dosyć duże trafo jest to i udar prądowy też duży.
  • TespolTespol
  • Level 12  
    Witam

Jeżeli chodzi o zużycie magnetronu to chyba nie możliwe ponieważ mikrofalówka jest nowa ale niestety brak karty gwarancyjnej.

Pozdrawiam
  • User removed account  
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    szypek72 wrote:
    Dioda wysokiego napięcia może mieć przebicie.

Jak też kondensator WN.
    Wyłącznik drzwi, też do sprawdzenia.
  • Level 12  
    WItam

Z tego co czytałem to tą diodę można wogóle odłączyć, ale mam pytanie ponieważ u mnie są dwie : jedna idzie od kondensatora do masy(obudowy), a druga pomiędzy dwa zaciski kondensatora i teraz czy mogę odłączyć dwie czy tylko jedną z nich? Jeżeli jednąto którą?

Przepraszam za tak podstawowe pyatania ale pierwszy raz naprawiam mikrofale i dlatego pytam o takie szczegóły.

Pozdrawiam
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Ta od kondensatora do masy musi być.
    Odłącz tę na zaciskach kondensatora.
    Dobrze jest zmierzyć analogowym miernikiem ,czy któraś nie ma zwarcia. Kondensator też.
  • Level 12  
    Witam

No niestety nie mam analogowego miernika. Odłączę tą diodę i dam znać co i jak.
    P.S czy może ktoś polecić dać jakiegoś linka do sklepu lub allegro który miernik analogowy jest wart uwagi.

Pozdrawiam