Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Montaż centrali alarmowej a zamek centralny.

MES Mariusz 25 Dec 2008 13:43 3834 7
Optex
 • #1
  MES Mariusz
  Level 36  
  Witam.

  Mam zamiar zainstalować centralę alarmową w samochodzie KIA Carnival, w którym działa w chwili obecnej centralny zamek (otwarcie drzwi kierowcy za pomocą klucza, otwiera wszystkie pozostałe).

  W jaki sposób należy sprzężyć istniejący zamek centralny z centralą alarmową? Gdzie szukać w aucie sterownika zamka centralnego?

  A może wystarczy wpiąć się w zamek drzwi kierowcy?
 • Optex
 • #2
  mr-perch
  Level 29  
  Nie ten dział. Zerknij do Zabezpieczenia Serwis. Poczytaj, zwróć uwagę na alarmy bezpilotowe np. Seo Perfect, Tytan.
 • Optex
 • #3
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  MES Mariusz
  Level 36  
  norbert.s. wrote:
  ... i napisać który to rocznik, czy jest fabryczne zdalne sterowanie? Jeżeli nie ma, to czy jest siłownik w drzwiach kierowcy?

  Rocznik 1999. Zdalnego sterowania nie ma. Ale jest sterowanie elektryczne (otwarcie kluczem jednego zamka powoduje otwarcie wszystkich).

  Więc chcę podłączyć alarm, tylko chciałbym wiedzieć w którym punkcie podłączyć się z centralą alarmową do układu elektrycznego zamka (czy dołączyć się do obwodu drzwi, czy też bezpośrednio do układu / sterownika zamka, a jeśli tak, to gdzie go szukać).
 • #5
  User removed account
  User removed account  
 • #7
  MES Mariusz
  Level 36  
  Nie codziennie montuję alarm samochodowy, a centralę z działającym już zamkiem łączę po raz pierwszy ;-). Hmm. Więc tak. Z tego, co wyczytałem wynika, że w jakimś celu przecinam kabel dochodzący do pinu 12 we wtyku znajdującym się nad skrzynką bezpieczników znajdującą się po stronie kierowcy... Albo może raczej przecinam ten kabel i wstawiam tam styk przekaźnika z centrali alarmowej i w ten sposób uzyskuję zamknięcie wszystkich drzwi podczas włączenia alarmu z pilota (To make the central doors closing is...)

  Dalej: On vehicles without radio control... W tym aucie nie mam pilotów zdalnego sterowania, więc powinienem zamontować dwu przewodowe urządzenie aktywujące w drzwiach kierowcy.

  Hmm i bądź tu człowieku mądry ;-)

  Na mój rozum wynika mi z tego i tak nic więcej, niż tylko tyle, że podpinam się po prostu sygnałami z centrali pod drzwi kierowcy i tyle.

  Jak się mylę, to proszę o poprawkę :)
 • #8
  mr-perch
  Level 29  
  Chodzi tu o dwuprzewodowy siłownik centralnego zamka. Jeżeli napotkasz następne problemy, to polecam kontakt z kol emel2 i wizytę u niego.
  http://www.emel-alarmy.pl