Witam.
Mam prostownik UNITRA BNS 12/6
Mam pytanie.
Prostownik, jak mi się wydaje, rozłącza się przed naładowaniem - "pstryka"
Do czego służy w nim potencjometr?
Czy pstrykanie przekaźnika to naturalny objaw naładowania?
Zauważyłem że regulacja potencjometrem rozwiązuje problem "pstrykania", ale nie wiem jak właściwie regulować i czy w ogóle to właściwa droga.
Czy to w ogóle pożądany sprzęt.
Przy okazji, proszę o wskazanie postów opisujące konkretne, dobre prostowniki. Jakie powinien mieć cechy? Mi się wydaje, że podstawą jest amperomierz.
Proszę o wskazówki
Dziękuje z góry
Mam prostownik UNITRA BNS 12/6
Mam pytanie.
Prostownik, jak mi się wydaje, rozłącza się przed naładowaniem - "pstryka"
Do czego służy w nim potencjometr?
Czy pstrykanie przekaźnika to naturalny objaw naładowania?
Zauważyłem że regulacja potencjometrem rozwiązuje problem "pstrykania", ale nie wiem jak właściwie regulować i czy w ogóle to właściwa droga.
Czy to w ogóle pożądany sprzęt.
Przy okazji, proszę o wskazanie postów opisujące konkretne, dobre prostowniki. Jakie powinien mieć cechy? Mi się wydaje, że podstawą jest amperomierz.
Proszę o wskazówki
Dziękuje z góry