Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AIWA XD-DV370

01 Apr 2004 00:38 1394 3
  • Level 25  
    AIWA XD-DV370
    Panowie mam taki problem z tym odtwarzaczem DVD:
    nie czyta płyt DVD a zaczeło sie to od tego jak kolega sam zaczoł kręcić PRkami
    przy laserze bo mu nie chciał czytać płyt CDR-W
    jak go dostałem w moje ręce juz nic nie czytał a okazało sie ze
    potrzebował czyszczenia po przesiedzeniu przy nim pare godzin udało mi sie
    jakoś to u stawic metodą prób i błędów ale tak jak wspomniałem nie czyta
    płyt DVD moze mi ktoś pomoże z tą regulacją
    za wszystki sugestie będe wdzięczny.Pozdrawiam.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 12  
    Cześć. Twój opis świadczy o tym że to co mogliście Panowie przy tym sprzęcie zrobić złego to już zrobiliście. Takie kręcenie peerkami nic nie daje. Jestem prawie pewien że co niektóry po Waszych manewrach jest do wymiany. Nieumiejątne czyszczenie też może uszkodzic bardzo wrażliwą i delikatną powłokę soczewki. Należy do tego stosować albo specjalny płyn serwisowy albo alkohol izopropylenowy. Nazwa handlowa 'PROPANOL". Strojenie odtwarzacza musi być dokonywane w odpowiedniej kolejności i raczej bez oscyloskopu nie ma otym mowy.
    Bardzo rzadko można to zrobić za pomocą miernika uniwersalnego.
    Reasumując. Instrukcja serwisowa i oscyloskop. Można to zrobić bez insrukcji ale trzeba mieć duże doświadczenie.
    Sprawdź za pomocą lupy (gołym okiem możesz nie dostrzec) czy na powierzchni soczewki nie ma rys. Jeśli są, chodźby najdrobniejsze Głowica laserowa do wymiany. Mimo, że czyta CD to DVD nie będzie czytać. Długość fali promieniowania lasera.
    Pozdrówka.
  • Level 25  
    Witam tylko było ruszone PRkami
    a czyszczony był PROPANOL
  • Level 25  
    Elbo może byś udzielił kilka wzkazuwek co do tej regulacji przy pomocy miernika uniwersalnego napewno masz duze doswiadczenie co do tego, a moze ktoś jeszcze ma cos do powiedzenia na ten temat
    Czekam na jakieskolwiek odpowiedzi.Z góry dzięki.Pozdrawiam......