Witam
Zastanawiam sie nad zakupem lub skonstruowaniem kompresora srubowego. Moj obecny Allegrowy szajs + dodatkowy zbiornik LPG nie wyrabia zasilajac piaskarke kabinowa. Zalezy mi na ciszy (mala powierzchnia warsztatu, nie ma gdzie dziada schowac zeby nie halasowal) oraz na wysokiej wydajnosci bo obecnie dluzej czekam na nabicie butli niz piaskuje. Przegladalem oferty sprzedazy kompresorow nowych i uzywanych ale ceny zabijaja.
Zastanawiam sie czy jest szansa zbudowac solidna maszyne wywalajac z obecnej sprezarki silnik tlokowy i zamiast niego wstawiajac kompresor Eaton stosowany jako doladowanie powietrza w Mercedesie CLK, mam kilka sztuk, w tym M62 ze sprzeglem elektromagnetycznym, jest on tez najwiekszy, montowany do silnikow 2.3. Max. obroty jakie wytrzymuje to 14 tysiecy, ma wlasny zapas oleju, w silniku laduje bodajze 0,6 bara.
Czy taki kompresor ma szanse napompowac w odpowiednio krotkim czasie blisko 100 litrowy zbiornik i utrzymac w nim stale cisnienie rzedu 6-8 bar podczas piaskowania?
A moze ktos wie gdzie mozna kupic tanio kompresor srubowy zdatny do uzytku ktory ma wysoka wydajnosc powietrza (rzedu 500l) a jednoczesnie nie pobiera 30kW z sieci?
Wszelka pomoc mile widziana.
Pzdr
PS: Nie wiem czy dobrze wybralem dzial, jezeli nie to prosilbym o przeniesie do odpowiedniego.
Pisownia. Proszę poprawić ! [Akrzy]
Zastanawiam sie nad zakupem lub skonstruowaniem kompresora srubowego. Moj obecny Allegrowy szajs + dodatkowy zbiornik LPG nie wyrabia zasilajac piaskarke kabinowa. Zalezy mi na ciszy (mala powierzchnia warsztatu, nie ma gdzie dziada schowac zeby nie halasowal) oraz na wysokiej wydajnosci bo obecnie dluzej czekam na nabicie butli niz piaskuje. Przegladalem oferty sprzedazy kompresorow nowych i uzywanych ale ceny zabijaja.
Zastanawiam sie czy jest szansa zbudowac solidna maszyne wywalajac z obecnej sprezarki silnik tlokowy i zamiast niego wstawiajac kompresor Eaton stosowany jako doladowanie powietrza w Mercedesie CLK, mam kilka sztuk, w tym M62 ze sprzeglem elektromagnetycznym, jest on tez najwiekszy, montowany do silnikow 2.3. Max. obroty jakie wytrzymuje to 14 tysiecy, ma wlasny zapas oleju, w silniku laduje bodajze 0,6 bara.
Czy taki kompresor ma szanse napompowac w odpowiednio krotkim czasie blisko 100 litrowy zbiornik i utrzymac w nim stale cisnienie rzedu 6-8 bar podczas piaskowania?
A moze ktos wie gdzie mozna kupic tanio kompresor srubowy zdatny do uzytku ktory ma wysoka wydajnosc powietrza (rzedu 500l) a jednoczesnie nie pobiera 30kW z sieci?
Wszelka pomoc mile widziana.
Pzdr
PS: Nie wiem czy dobrze wybralem dzial, jezeli nie to prosilbym o przeniesie do odpowiedniego.
Pisownia. Proszę poprawić ! [Akrzy]