Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi [A6 C5] Wymiana licznika

Karolus1979 24 Sty 2009 15:58 4548 3
  • #1 24 Sty 2009 15:58
    Karolus1979
    Poziom 10  

Witam.
    Mam mały problem który postaram się opisać jak najdokładniej. Otóż zakupiłem w super stanie licznik w wersji UK z pełnym FIS jak u mnie, ślicznie świecący, wszystko gra jak należy (sprawdzony VAGiem). U mnie posiadam normalny, z wypalonym w 90% wyświetlaczem i nie działającym obrotomierzem. Mój licznik w aucie posiada numer VDO 4B0 920 931 (?) a nowy w wersji UK VDO 4B0 920 981 X(?) (znaki zapytanie mówią o tym że nie pamietam jaka literka:D, a X z tego co wiem że licznik po regeneracji w jakis tam autohaus'ach i czesc ma byc zdana, nie jest to jakiekolwiek oznaczenie licznika itp). Liczniki obydwa sa z samochodu w benzynie, 1.8 T.
    A wiec czytajac forum, siedząc i ślęcząc nad tematami pościągałem całe oprogramowanie do odczytania pamięci EEprom, która to potem miałbym wgrać do owego nowego licznika, zaadaptować nowy kluczyk i szafa gra. A tu okazał się problem, bo żaden program nie czyta eeprom przez złącze diagnostyczne. Poszedłem więc na skróty i wylutowałem pamięć EEPROM. Zaznacze, ze u mnie jest to pamięć w oryginalnym liczniku 93c86 a w tym nowym wersji UK 93c88 . Podmieniłem wiec pamieć (jak nie mozna zapisac to niech ma zapisana:D). Co sie okazało - licznik cacuś, kontrolka IMMO gaśnie jak to powinno być, ale.... Ale samochód nadal gaśnie tak jak na liczniku UK bez wymiany EEPROM. Czyli wymiana pamieci nic nie dala bo cos dalej trzyma IMMO lub itp...
    Moje pytanie brzmi - co zrobić, jak zrobić zeby silnik nie gasł, a i żebym mial ładniutki nowy zegarek w swojej niuni...? Myśle że dalej jest tu cos z tym IMMO, koleś mówił ze może to byc wina roznicy EEPROM w numerach, sam juz nie wiem co robic i jak zrobic zeby było dobrze...
    A jezeli juz o to IMMO bedzie tylko chodzic, to jezeli jest wyjscie aby je wogole wylaczyc i wtedy bedzie to gralo to prosze tez o wksazowke jak to zrobic i gdzie, bo dla zlodzieja te nasze IMMO to i tak bułka z masłem, a ja mam i tak inne zabezpieczenia...
    pozdrawiam i czekam na szybki odzew....
    Karol

0 3
  • #2 24 Sty 2009 17:05
    Spacewalker
    Poziom 32  

zczytac login z epp, vagTacho czy jakims immo readerem. Zrobic adaptacje VAg-eim , dopasowac kluczyk, przelozyc tarcze .... i bedzie problem, Bo tarczki ci sie nie pokryja. Zobacz tylko jaka masz wartosc w Polskim liczniku pionowo na górze a jaka w UK. Sa ludzie co kalibruja liczniki, ale to juz dluzsza zabawa.

0
  • #3 24 Sty 2009 17:34
    Karolus1979
    Poziom 10  

jezeli chodzi o licznik to nie ma problemu, tarcze mam z podzialka mili i km pod nimi, wiec nie ma problemu. Najwazniejsze zeby wszystko zaczelo dzialac....

0
  • #4 24 Sty 2009 19:31
    yaaro
    Poziom 33  

Bez problemu to zrobisz, odrobinę wiedzy na temat programowania i kodowania. Jak ktoś jest kumaty wszystko zrobi po rs.
    Wszytko co potrzeba jest na forum w 100%. Opcja szukaj.

0