Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Instalacja SAT w domu - długość przewodu

Grzesiek..k 14 Feb 2009 23:13 2080 7
 • #1
  Grzesiek..k
  Level 10  
  Witam wszystkich forumowiczów

  Przymierzam się do zbudowania instalacji sat opartej na multiswitchu. Z racji tego, że posiadam tylko jeden peszel przebiegający przez wszystkie kondygnacje, wraz z kablami antenowymi będą biegły kable do internetu (skrętka). I tutaj mam trzy pytania.
  1. Długość najdłuższego przewodu antenowego w przybliżeniu wyniesie 35 - 40m, czy przy takiej długości muszę zakupić jakiś specjalny (lepszy) przewód ??
  2. Czy nie będzie zakłóceń w odbiorze sygnału sat jeżeli w tym samym peszelu w skrętce puszczę sygnał internetowy (od switcha) i telefon??
  3. Czy ma znaczenie na jakość odbioru sygnału sat ilość przewodów antenowych biegnących koło siebie??

  Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie porady.
 • #2
  mietek.r
  Level 18  
  Kabel antenowy kup dobrej jakości - mniejsze tłumienie i leprze zabezpieczenie przed zakóceniami , kable możesz puścić razem.
 • #3
  kocur108
  Level 19  
  polecam TRISET113 w miarę nie drogi a bardzo dobry.
  Jesteś z Łodzi to możesz podjechać do DIPOL-u tam mają ten przewód zaoszczędzisz na przesyłce, jeśli ma być na zewnątrz to najlepiej byś zastosował przewód odporny na UV (czarna izolacja jest też żelowany)
 • #4
  Grzesiek..k
  Level 10  
  Witam
  Dziękuję za szybkie odpowiedzi. Wyszukałem w domu 100m przewodu o takim oznaczeniu: Bitner YWDXpek 75-1,0/4,8. Czy użyć go do instalacji czy też zakupić wyżej polecany przewód TRISET-113 ?.

  Pozdrawiam
 • Helpful post
  #5
  kocur108
  Level 19  
  Choć Bitner to dobry przewód ale gorszy od Triset-113 (większe tłumienie, gorsze ekranowanie) jedyną lepszą w nim rzeczą jest to że ma oplot Cu a Triset Al jeśli ktoś lutuje wtyczki to polecałbym ten pierwszy a tak nadal twierdze że lepszym dla Ciebie będzie Triset (odległość, i kilka kabli obok)
 • #6
  Grzesiek..k
  Level 10  
  Tak więc korzystając z rad Kolegów kwestia przewodów jest już rozwiązana.

  Dziękuję wszystkim za pomoc.
  Pozdrawiam
 • #7
  GKVIDEO
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Witam kwestię przewodu Kolega rozwiązał , ale proponuję pamiętać o zastosowaniu większej anteny ok 115 cm lub większej i dobrego multiswitcha , aby nie było potem problemów z tzw. przycinaniem obrazu na HD szczególnie na tym najdłuższym odcinku, pozdrawiam GKVIDEO
 • #8
  Grzesiek..k
  Level 10  
  Właśnie z doborem reszty podzespołów będę miał największy problem. Wstępna konfiguracja: Czaszę anteny upatrzyłem sobie taką: TRIAX TD-115, co do multiswitcha to na stronie dipolu znalazłem model Satmatrix 5/6-S Konwerter również z tej samej strony QUATRO Inverto IDLP-40QTL.

  Pozdrawiam