Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Instalacja SAT w domu - długość przewodu

Grzesiek..k 14 Feb 2009 23:13 2029 7
Telkom Telmor
 • #1
  Grzesiek..k
  Level 10  
  Witam wszystkich forumowiczów

  Przymierzam się do zbudowania instalacji sat opartej na multiswitchu. Z racji tego, że posiadam tylko jeden peszel przebiegający przez wszystkie kondygnacje, wraz z kablami antenowymi będą biegły kable do internetu (skrętka). I tutaj mam trzy pytania.
  1. Długość najdłuższego przewodu antenowego w przybliżeniu wyniesie 35 - 40m, czy przy takiej długości muszę zakupić jakiś specjalny (lepszy) przewód ??
  2. Czy nie będzie zakłóceń w odbiorze sygnału sat jeżeli w tym samym peszelu w skrętce puszczę sygnał internetowy (od switcha) i telefon??
  3. Czy ma znaczenie na jakość odbioru sygnału sat ilość przewodów antenowych biegnących koło siebie??

  Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie porady.
 • Telkom Telmor
 • #2
  mietek.r
  Level 18  
  Kabel antenowy kup dobrej jakości - mniejsze tłumienie i leprze zabezpieczenie przed zakóceniami , kable możesz puścić razem.
 • Telkom Telmor
 • #3
  kocur108
  Level 18  
  polecam TRISET113 w miarę nie drogi a bardzo dobry.
  Jesteś z Łodzi to możesz podjechać do DIPOL-u tam mają ten przewód zaoszczędzisz na przesyłce, jeśli ma być na zewnątrz to najlepiej byś zastosował przewód odporny na UV (czarna izolacja jest też żelowany)
 • #4
  Grzesiek..k
  Level 10  
  Witam
  Dziękuję za szybkie odpowiedzi. Wyszukałem w domu 100m przewodu o takim oznaczeniu: Bitner YWDXpek 75-1,0/4,8. Czy użyć go do instalacji czy też zakupić wyżej polecany przewód TRISET-113 ?.

  Pozdrawiam
 • Helpful post
  #5
  kocur108
  Level 18  
  Choć Bitner to dobry przewód ale gorszy od Triset-113 (większe tłumienie, gorsze ekranowanie) jedyną lepszą w nim rzeczą jest to że ma oplot Cu a Triset Al jeśli ktoś lutuje wtyczki to polecałbym ten pierwszy a tak nadal twierdze że lepszym dla Ciebie będzie Triset (odległość, i kilka kabli obok)
 • #6
  Grzesiek..k
  Level 10  
  Tak więc korzystając z rad Kolegów kwestia przewodów jest już rozwiązana.

  Dziękuję wszystkim za pomoc.
  Pozdrawiam
 • #7
  GKVIDEO
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Witam kwestię przewodu Kolega rozwiązał , ale proponuję pamiętać o zastosowaniu większej anteny ok 115 cm lub większej i dobrego multiswitcha , aby nie było potem problemów z tzw. przycinaniem obrazu na HD szczególnie na tym najdłuższym odcinku, pozdrawiam GKVIDEO
 • #8
  Grzesiek..k
  Level 10  
  Właśnie z doborem reszty podzespołów będę miał największy problem. Wstępna konfiguracja: Czaszę anteny upatrzyłem sobie taką: TRIAX TD-115, co do multiswitcha to na stronie dipolu znalazłem model Satmatrix 5/6-S Konwerter również z tej samej strony QUATRO Inverto IDLP-40QTL.

  Pozdrawiam