Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multiswitch a odleglos do gniazda?

markode 07 Kwi 2008 12:30 2579 17
  • #1 07 Kwi 2008 12:30
    markode
    Poziom 23  

Mam zamontować instalacje zbiorcza odległość od multiswitcha do gniazda jest 60 metrów czy może sprzęt działać nie poprawnie czy lepiej zastosować 2 multiswitche jest 15 lokatorów np 2 po 8 wyjść

0 17
  • #2 07 Kwi 2008 12:55
    pajo21
    Poziom 35  

Jeżeli stawiasz na jakość to podziel sygnał na dwa multiswitche.

0
  • #5 07 Kwi 2008 17:55
    pajo21
    Poziom 35  

Nie wiem jaka jest topografia budynku.Jeżeli masz duże różnice między najkrótszym kablem a najdłuższym to podzielić instalacje na podsieci.Oczywiście nie oznacza to że nie będzie możliwe zastosowanie jednego multi... ale jak nie chcesz mieć w przyszłości problemów z tą instalacją to wybierz lepsze rozwiązanie z dwoma multi...

0
  • #6 07 Kwi 2008 21:05
    markode
    Poziom 23  

Stary budynek przewody instaluje na dachu potem do każdego pionu po ścianie do okna innej możliwości nie ma w miejsce starej zbiorczej anteny wewnątrz budynku nie ma opcji mogę jeszcze zrezygnował z opcji sat i założyć zbiorczą antenę bez opcji sat może będzie to najlepsze rozwiązanie

1
  • #7 07 Kwi 2008 21:29
    pajo21
    Poziom 35  

W dzisiejszych czasach nie można rezygnować z sat.

0
  • #10 09 Kwi 2008 11:17
    Marcin91
    Poziom 23  

do pajo

Są oczywiście lepsze całkowicie miedziane i dużo droższe np http://www.dipol.com.pl/przewod_koncentryczny...1_pe_total_cu_1_65-7_2-10_100m__E1029_100.htm

jeszcze nie widziałe aby ktoś robił instalacje wewnątrz lokalu na kabu RG-11 :) tak więc myślę ze chyba poprostu pomyliłes linki.

Co do kabla, nie wiem dlaczego tak wszyscy upierają się przy kablu miedzianym, no ale kazy robi jak lubi. Ja stosuję coomsccope TSV i jestem zadowolony ( przy instalacjach nazienych, kablowych czy multiswitchowych). Kabel w rozsadnej cenie 1 zł/1 metr.

Co do multiswitcha, to przy 60 metrac h moze być problem, ale taknaprawdę będzie to wiadome dopiero przy podłączeniu go w instalacji i dokonaniu pomiaru. Ostatnio zrobiłem testy na 4 multiswitchach , i najlepiej z wysokim poziomem wejściowym radził sobie Axing, drugie miejsce zajeły Triax i Telmor , ostatnie satmatrix i już wiem ze ich nie bedę uzywał.
    Cenowo najatrakcyjnieszy jest Telmor np. 9/8 - 350 złotych , a np 5/16 coś około 400 złotych .
    Pozdrawiam Marcin

0
  • #11 09 Kwi 2008 12:57
    pajo21
    Poziom 35  

Link drogiego kabla podałem dla przykładu(nie spojrzałem że jest to R-11),dlatego żeby podkreślić różnice w cenie miedzy kablem całkowicie miedzianym a kablem w którym zastosowany jest zamiennik w postaci aluminium.Producenci kabli zmuszeni są do stosowania tańszych materiałów ze względu na cenę miedzi.
    Nie sądzę żeby kolega wybrał kabel w takiej cenie.Poza tym z tego co pisze instalacja będzie prowadzona na zewnątrz budynku i zwykły kabel nie może być w niej użyty.
    Miałem do czynienia z różnymi kablami,także tanimi i mam alergie na tanie podróbki kabli.
    To tyle.

0
  • #13 09 Kwi 2008 21:53
    pajo21
    Poziom 35  

Multi... Viper jest sredniej klasy sprzętem,w nowych produkcjach poprawiono zasilacz i dodano regulacje tłumienia.Wszystkie które założyłem na razie działają.Vipery na dwie satelity czasami mają problemy z przełączaniem.
    Kabel coomsccope TSV jest kablem wewnętrznym i absolutnie nie nadaje się do zastosowań na zewnątrz,poza tym żyła nie jest miedziana tylko stalowo miedziowana.Po pewnym czasie dojdzie do korozji kabla.
    Widzę że chcesz zrobić tą instalacje super tanio,a to nie jest najlepszy pomysł bo możesz mieć problem z uruchomieniem i późniejszą eksploatacją.

0
  • #14 12 Kwi 2008 20:33
    markode
    Poziom 23  

kupiłem kabel żyła miedziana Kabel Satlan 1.13/4.8 AF Tri-Shield PVC mam nadzieje że będzie dobry

Dodano po 3 [minuty]:

Dielektryk: fizycznie spieniona pianka PE, kolor naturalny
    średnica dielektryka: Ø 4.80 ± 0.13 mm
    drut miedziany [Cu] o średnicy Ø 1.13 ± 0.01 mm
    Płaszcz: PVC biały średnica płaszcza: Ø 6.80 ± 0.20 mm
    Impedancja właściwa: 75Ω ± 2Ω
    Skuteczność ekranowania: > 100 dB
    Promień gięcia: 35mm

0
  • #15 14 Kwi 2008 07:09
    markode
    Poziom 23  

Mam zamiar zainstalować Multiswitch na dachu skórce wtedy na odległości kabla przynajmniej 15 metrów chodzi mi przede wszystkim skrócić odległość gniazdo -Multiswitch zastanawiam sie nad tym czy na dachu jest dobry pomysł

0
  • #16 14 Kwi 2008 14:24
    Marcin91
    Poziom 23  

do: pajo21

Kabel coomsccope TSV jest kablem wewnętrznym i absolutnie nie nadaje się do zastosowań na zewnątrz,poza tym żyła nie jest miedziana tylko stalowo miedziowana.Po pewnym czasie dojdzie do korozji kabla.

Zastanawia mnie jedno dlaczego większośc uparcie twierdzi ze kabel commscopa nie nadaje sie do instalacji multiswitchowej, czy tez do stosowania na zewnątrz ... Na zewnątrz jak ktoś chce moze zrobić to na czarnym comscopie ... a co do korozji , to tylko się uśmiecham , Kabel jest wykonany przyzwoicie i jeżeli zostaną prawidłowo zarobone F-ki, to niema prawa nic się dziać.

Kabel miedziany moze i dobry , ale czasem jest za miekki, no i jak ma to być dobry kabel to bęzdie droższy od tego comscopa, a zy lepszy ... niewiem.

I tak na koniec usmiecham sie gdy widzę jak kolejna firma wypuszcza klona starego dobrego ( i kiedś taniego ) kabla TFC-113 , a rdzeń jest ze średniej jakości miedzi, dodatkowo oplot pozostrawiam bez komentarza, no ale jak te nowe to typowe Chiny to co chcieć :)

Pozdrawiam Marcin

0
  • #17 14 Kwi 2008 14:55
    pajo21
    Poziom 35  

Już mi się nie chce dyskutować na temat kabli.Każdy ma swoje doświadczenia z kablami i pozostanie przy swoim.Kolega @markode kupił kabel wewnętrzny a ma zamiar instalacje prowadzić na zewnątrz budynku.Za moment popełni drugi błąd montując multi... na zewnątrz budynku a jak wiadomo taki sprzęt ma określoną wilgotność i temperaturę pracy.

0
  • #18 15 Kwi 2008 07:43
    markode
    Poziom 23  

Jednak zdecydowałem na poddaszu założyć sprzęt kabel jest w dobrej izolacji kupowałem go po 1zl budynek za rok będzie ocieplany myślę ze wciągu roku nic sie z tym kablem nie stanie kupiłem multischwicze 5/8 firmy TRIAX prawdopodobnie są lepsze od Viperów

0