Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrofon bezprzewodowy do WOKALU - jaki?

23 Feb 2009 13:50 9272 17
  • Level 11  
    Witam,
    poproszę o pomoc w wyborze mikrofonu bezprzewodowego do WOKALU.
    Cena - 800 no może 900zł.

Szerokie pasmo, brzmienie itp... Nie mam pojęcia jaka marka (Shure SM niestety za drogi) jest zbliżona do riderowego sprzętu.

Muszę szybko coś kupić!
    Proszę doradźcie mi.

Pozdrawiam
    Tomek
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 10  
    Napisz czy do ręki czy nagłowny.
    Ja też szukam mikrofonu to chętnie będę przeglądał się opiniom w tym poście.
    Kolega poleca mi (szukamy dwukanałowy nagłowne za stoły) Sekaku wr202 taki on posiada. Będziemy go testować niedługo. Odradzam marki "no name" leSon tarkstar i tym podobne.
    Pozdrawiam
  • Level 11  
    Mikrofon do ręki.

.... za 900zł można chyba coś dostać sensownego? Nie chcę sekaku ani lesonów. AKG? Sennheiser? Nie pisałbym postów gdybym znał odpowiedź.

pozdrawiam
    Tomek

Dodano po 3 [minuty]:

LuckyDj wrote:

...czy ktoś posiada takowy? Jak to brzmi? Sam link mało mówi... Można wejść na allegro ustawić po cenie ctrl-c crtl-v i spoko. Ale nie o to chodzi prawda?

pzdr
    Tomek
  • Level 33  
    No napisałem, że używamy, to jest to samo, tylko że jeden pojedynczy, a drugi podwójny. Ani Mru Mru, ani Pan A. Awdiejew nie narzekali ;) Jan Pietrzak też był zadowolony.
  • Level 11  
    Jeszcze jeśli chodzi o AKG to jest taki jak : AKG WMS 40 PRO Flexx Vocal Set. Dopłata 300zł za drugą antenkę... Warto?
  • Level 33  
    No to już zależy od Ciebie i funduszy, ale powiem Ci, że nie wiem czy jest sens, one się raczej nie "gubią" w eterze.
  • Level 11  
    Może jakiś Sennheiser?
  • Level 23  
    Witam!!
    Ja rówenież mam tego AKG wms-40 pro duo vokal set i zespoły disco polo również nie narzekały (dance express, cliver, active) więc chyba za te pieniądze to dobry wybór... Fakt, jak sie go trzyma w ręku to sprawia wrażenie poważniejszej zabawki, ale za te $ nie ma sie co czepiać...
    pozdrawiam
  • Level 16  
    Witamm , polecam Tobie " tradycyjny " SHURE SM58, ale troszkę jest droższy( do wokalu wystarczający ), ale wiem że za taką cenę możesz kupić tylko używkę ... Co do wspomnianych AKG to tylko Ci proponuję jak kolega wyżej AKG WMS FLEXX , ten system posiada 2 anteny i masz do wyboru 3 częstotliwości.....tylko nadajniki (wkładki)tych mikrofonów nie należą do typowo wokalowych tylko do konferansjerki , a to duuuuża różnica .. a co do zespołów "disco polowych "to dla nich wsio ryba czy to taki czy owaki bo nie śpiewają na żywca! a jeśli już by była taka potrzeba zapewne "dobra kapela"by na AKG WMS pro duo nie mogła spojrzeć.POZDR....
  • Level 11  
    ... wszystko się zgadza ale kata używka Shura nie wiadomo ile razy leżała na podłodze wypadając z ręki albo ze stołu. Oczywiście każdy powie, że ABSOLUTNIE. Poza tym brak faktury, GWARANCJI.... Szkoda czasu na używki - to zbyt delikatny sprzęt.
  • Level 14  
    AKG FLEX, lepiej z dwoma antenkami, no i 3 częstotliwości.
    Mam i z jedną i z dwoma, używam do konferansjerki, są naprawdę nie złe.
    Pośpiewać też można, choć ja tu używam już wyższych modeli.
  • Level 18  
    a ja zostanę tradycjonalistą i zaproponuję jakiegoś używanego sm58... a jak nie będzie to lepiej dołożyć parę stówek i kupić nowy (nie myl z betą bo za betę nową musisz dać około 2500 koła) przynajmniej kupisz i będziesz pewny że się go nie powstydzisz tylko oczywiście w pewnym źródle bo podróbek nie brakuje. Chociaż PG też nie jest zły.
  • Level 17  
    Shure to jednak Shure...cenowo moze odstrasza ale bedziesz zadowolony
  • Level 17  
    nie bede dublowa tematu.. szukam naglownego do 500-600zl max.. dobrze by bylo bezprzewodowy, na hauture.
  • Level 14  
    O bezprzewodowym zapomnij w tej cenie, to jeszcze większy wydatek, niż do ręki.
    Za coś ok. 400PLN za sam mikrofon Shure WH 20 XLR.