Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieć bezprzewodowa w mieszkaniu. Bluetooth czy WiFi?

23 Lut 2009 14:43 4034 10
  • Poziom 11  
    Witam serdecznie forumowiczów, kupiłem niedawno laptopa i interesuje mnie teraz jego kontakt ze światem (patrz: internet).

W laptopie mam moduły kart WiFi oraz bluetooth, i teraz mam dylemat, bo internet chcę z PC udostępnić, niewiem czy za pomocą adaptera blue czy za pomoca kartyWiFi?

Jakie rozwiązanie jest możliwe, aby PC udostępniał internet laptopowi? Które polecacie?

Następną częścią postu będzie instrukcja postawienia tego połączenia, bo sam sobie z tym nie poradze, choć głównie na razie interesuje mnie co lepiej zrobić i w jaki sposób.

Dzięki z góry.
  • Red. Komputery FAQ
    Tylko i wyłącznie wi-fi. Łatwiejsza konfiguracja i lepszy zasięg.
  • Poziom 15  
    Zgadzam się z przedmówca sam posiadam wi-fi na ruterze linksysa dziele 1mb łącze na 3 komputery w tym 2 laptopy wiec polecam :).
  • Poziom 11  
    W takim razie jak podłącze karte WiFi do PCta to ustawie takie połączenie żeby mi udostępnił internet na laptop? Internet na PC mam PPPoE.
  • Poziom 15  
    Potrzebujesz rutera koszt ok 100zł w laptopie masz wi-fi , w stacjonarnym pewnie nie , wiec przez ruter udostepnisz sobie neta na laptop a na komputer stacjonarny po skrętce :) Akurat moj ruter posiada 4 wyjscia lan czyli obsługuje po "kablu" 4 komputery + przez wi-fi do 50 komputerów powiem ze sprzet sie znakomicie sprawuje .
  • Poziom 2  
    swider91 napisał:
    W takim razie jak podłącze karte WiFi do PCta to ustawie takie połączenie żeby mi udostępnił internet na laptop? Internet na PC mam PPPoE.

Tak. jeśli podłączysz karte wifi do PC to musisz ustawic połączenie typu ad-hoc i podłączyć się do sieci laptopem.. potem nie pozostaje nic innego jak udostępnienie połączenia internetowego na PC oraz skonfigurowanie TCP/IP na obu komputerach... Potem juz tylko cieszyc sie internetem na PC jak i w laptopie:)
    jeśli będziesz miał problemy napisz...
  • Poziom 11  
    No to już nic nie wiem. Czyli bez routera tez da radę? Na samej karcie?
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    Tak bez routera też da radę... tyle że aby korzystać z internetu na laptopie PC ciągle musi być uruchomiony:/
  • Poziom 11  
    No to mi nie robi problemu akurat, i tak pracuje 24/7.

Teraz jeszcze pytanko co do kunfiguracji nmerów IP, bram ect, na obu kompach, i jak udostępmnić internet na lapie.

(PC - WinXP, Laptop - Vista).
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    swider91 napisał:
    No to mi nie robi problemu akurat, i tak pracuje 24/7.

Teraz jeszcze pytanko co do kunfiguracji nmerów IP, bram ect, na obu kompach, i jak udostępmnić internet na lapie.

(PC - WinXP, Laptop - Vista).

przykład:
    PC:
    Ip: 192.168.0.1
    maska: 255.255.255.0
    brama: nie potrzeba
    dnsy: nie potrzeba

Laptop:
    Ip:192.168.0.2
    maska: 255.255.255.0
    brama:192.168.0.1
    dnsy: (musisz wpisać takie same jak na PC, aby sprawdzić: Start >uruchom, wpisujesz cmd, i w oknie konsoli wpisujesz: ipconfig /all adresy dns spisujesz te które są w Twoim połączeniu PPPoE)

acha jeszcze na obu komputerach we właściwościach karty bezprzewodowej musisz włączyć system NetBIOS, aby go włączyć, we właściwościach protokołu internetowego klikasz na "zaawansowane" przechodzisz na zakładkę WINS i zaznaczsz odpowiednią opcję...
    To chyba wszystko... mam nadzieję że niczego nie pominąłem...:))
  • Poziom 11  
    Dzięki wszystkim zaangażowanym w pomoc;) temat zamknięty;)