logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Medion AE19E1 - monitor nie reaguje, piszczenie i nieprawidłowe napięcia

preket 23 Lut 2009 19:12 4017 4
  • #1 6193807
    preket
    Poziom 15  
    Posty: 415
    Pomógł: 5
    Ocena: 10
    Witam mam problem z monitorem Medion model AE19E1 - monitor wylaczyl sie i nie reaguje na power nie swieci sie tez lampka od zasilania. Slychac tylko delikatne piszczenie. Po rozkreceniu i odlaczeniu plytki z przetwonica i podpieciu zasilania slychac pstrykanie - wiec slychac probkowanie. Z tego co widze napisane sa na nim napiecia jakie maja wychodzic czyli +5 +12 i napiecie na inwerter. Napiecie na +5 wynosie 4.8V a na 12C - 26V - wiec widac ze cos tu nie tak tylko nie wiem gdzie tego szukac. Prosze o pomoc.



    Medion AE19E1 - monitor nie reaguje, piszczenie i nieprawidłowe napięcia

    Medion AE19E1 - monitor nie reaguje, piszczenie i nieprawidłowe napięcia
  • #2 7986566
    adamo72
    Poziom 12  
    Posty: 79
    Pomógł: 4
    Ocena: 42
    Witam.Temat sprzed roku ale własnie trafił do mnie taki sam monitor
    z takim samym obiawem.Napiecia na wyjściu zasilacza u mnie to 5V i 16V.
    Pomiar bezpieczników i tranzystorów w inwerterze nie pokazał nic złego, nie wiem co jest przyczyną?Za podpowiedź z góry dziękuję.
  • #3 7987297
    gradek83
    Poziom 43  
    Posty: 9105
    Pomógł: 929
    Ocena: 2095
    Na początek sugerował bym wymianę kondensatorów elektrolitycznych .
  • #4 8073505
    KACZOREK
    Poziom 21  
    Posty: 394
    Pomógł: 39
    Ocena: 197
    Witam
    Mam identyczny problem z tym monitorem.
    Kondensatory wymieniłem prawie wszystkie i nic się nie zmieniło
    Nadal jest tak że przy podłączonej płycie głównej słychać cichutkie piszczenie, a po jej odłączeniu zasilacz zaczyna cykać.
    Wylutowałem nawet transformatorki inwerterów ale też nic się nie zmieniło.
    Tranzystory w inwerterach również sprawdziłem i są dobre.
    Napięcia jakie wychodzą z zasilacza to +5 i +16V a po odłączeniu płyty głównej napięcie +5V jest takie samo ale +16V zaczyna rosnąć do ponad 20V
    Czy może ktoś z kolegów poradził sobie z tym uszkodzeniem.
    Jeśli tak to proszę o pomoc, bo już nie wiem czy wina leży po stronie zasilacza czy po stronie płyty głównej.
  • #5 8872534
    =Grzegorz=
    Poziom 26  
    Posty: 719
    Pomógł: 73
    Ocena: 430
    Ten sam monitor, ten sam problem, objaw: nie żywy, zasilacz 100% sprawny przetestowany na żarówkach daje piękne 5V i 12V, matryca 100% sprawna działa w innym LCD, na pewno jest to wina płytki głównej z procesorem, kwarce podmieniłem na inne nic nie pomogło, zasilania sprawdziłem dają 3.3 i 2.5 i 5V ... nie mam zielonego pojęcia co może być, uwziąłem się aby go naprawić...

    Medion AE19E1 - monitor nie reaguje, piszczenie i nieprawidłowe napięcia
REKLAMA