Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica serii PC5580 - pobiera mało wody, słabo wiruje

01 Mar 2009 12:02 6797 10
  • Poziom 18  
    Witam. Posiadam wyżej wymienioną pralkę i mam z nią taki problem że pobiera mało wody do prania. Pralka pierza ale widać że podczas prania w bębnie jest tak mało wody że jej nie widać, pranie jest tylko namoczone. Pralka zaczęła też gorzej odwirowywać często trzeba wirować dwa razy i często po praniu zostaje trochę wody w bębnie. Filtr przy pompie jest czysty. Podejrzewam że jest coś nie tak z tymi zaworami ciśnieniowymi. Ale jak je sprawdzić i gdzie dokładnie się znajdują?
  • Poziom 26  
    Proponuję sprawdzic układ hydrostatyczny oraz kubek hydrostatu , zdemontowac go i odkamienic (wyczyścic) oraz wyczyścic wężyk hydrostatu.

ps.układ hydrostatyczny to taki cieńki wężyk u góry jest hydrostat a z drugiej strony kubek który zakamienia się jeśli oszczędzamy na ilości stosowanego proszku do prania
  • Poziom 1  
  • Poziom 18  
    Ważne że trzeba to wyczyścić:) ta pralka właśnie od nowości prała na 40st. Wezmę się za jej rozebranie w razie problemów będę pisał. Pozdrawiam
  • Poziom 1  
  • Poziom 18  
    Wyczyściłem ten hydrostat. To znaczy wyczyściłem ten gumowy wężyk ale nie było w nim syfu tylko w tym zgrubionym miejscu (chyba to ten kubek) co jest podpinany do bębna trochę było takiego mułu z proszku ale w drożności tego wężyka nie przeszkadzało. Sam hydrostat był czyściutki. Pralka nadal pierze w małej ilości wody... nic się nie zmieniło. I co teraz? Może można jakoś wyregulować ten hydrostat?
  • Poziom 1  
  • Poziom 13  
    Właduj 4kg suchej bielizny, ustaw na bawełnę 40°C, włącz pralkę i idź pooglądać telewizję. Zobaczysz, że wszystko będzie wyprane i odwirowane jak należy. Ten typ tak ma.
  • Poziom 12  
    Czy pralka ma aqua spray ? Może pompa się już kończy .
  • Poziom 18  
    co to takiego aqua spray??:) Jeżeli chodzi o jakieś zraszacze to raczej nie ma. Jeżeli chodzi o wypompowywanie wody to ostatnio nawet wypompowała całą. Bardziej się martwię tym praniem w małej ilości wody. Może i tak ma być ale ponoć kiedyś prała lepiej... A teraz słabo pierze.
  • Poziom 11  
    Aqua spray to taki prysznic prania. Ten typ ma Aqua spray.