Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

xilinx starter kt/development kit

kamilsok 02 Mar 2009 13:34 1644 4
  • #1 02 Mar 2009 13:34
    kamilsok
    Poziom 9  

Witam

Szukam dobrego starter/development kit dla początkującego programisty/developera planującego rozwinąć skrzydła.

Prawdę mówiąc szukam bardziej rady gdzie można kupić taki kit po w miare przyzwoitej cenie. Jeśli idzie o sam kit, to chciałbym (chyba każdy by chciał;)) kupić cos na bazie Virtex-II, lub ewentualnie Spartan-3A np:

http://www.kamami.pl/?id_prod=4292100

Nie interesuje mnie mnogość interfejsów wyjściowych czy peryferiów (te, jak wiadomo, można dokupić), ale sam układ. Bardzo zalezy mi na Virtexie.

Każda rada czy sugestia mile widziana.

0 4
  • #3 04 Mar 2009 16:00
    SnowBizz
    Poziom 14  

Poczytaj o różnicach między Spartanem 3A a 3AN, bo tak to te zestawy są identyczne, z czego ten pod 3AN ma część pinów wyprowadzonych na goldpiny a ten pod 3A ma jakiś "niestandardowe" złącze, pod które może być problem dostać wtyczkę w rozsądnych pieniądzach.

0
  • #4 04 Mar 2009 19:11
    kamilsok
    Poziom 9  

Spartan-3AN jest układem typu non-volatile (posiada nieulotna pamięć flash, dzięki której nie musimy programować go przy każdym rozruchu). Jak narazie to jedyna różnica, jaką udało mi się zauważyć.

W dokumentacji Xilinx-a te układy występują koło siebie, jako równoważne. Nie róznią się wydajnościa, jak i liczbą wyprowadzeń. Z płytkami jest chyba podobnie, z tego co widze..

0
  • #5 04 Mar 2009 21:00
    SnowBizz
    Poziom 14  

No to już wiesz który zestaw wybrać :)

0