Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring (kamery) - odległość 600m ... problem

Trendzik 03 Mar 2009 21:58 2560 11
 • #1 03 Mar 2009 21:58
  Trendzik
  Poziom 9  

  Mam pytanie. Zastanawiam się jak zbudować działający monitoring na dystansie 600m. Chciałem zastosować kamery bezprzewodowe, lecz niestety między obiektem monitorowanym, a punktem odbioru jest las, i anteny nie będą się widzieć.

  Zastanawiam się nad możliwośćią ominięcia lasu. Chciałbym z obiektu monitorowanego puścić sygnał kablami do punktu odbioru który znajduje się w odległości 300m w linii prostej. Następnie z tego punktu odbioru, sygnał puścić radiowo do ostatniego punktu odbioru.

  (N - 1)
  l
  (O,N - 2) ----- (O - 3)


  N-1 - punkt monitorowany
  O,N - 2 - Punkt odbioru pośredni
  O- 3 - punkt odbioru ostateczny.

  Chciałbym aby z punktu O,N - 2 można było udostępnić obraz bezprzewodowo do O-3.

  Jak zbudować taką instalację ?

  0 11
 • #3 03 Mar 2009 22:16
  zworys
  Poziom 33  

  Także proponuję skrętkę. Skoro możesz położyć 300m kabla to czemu nie 600m? Będzie to porównywalne cenowo z transmisją mieszaną z Twojej propozycji a pewniejsze w eksploatacji.

  0
 • #4 04 Mar 2009 11:17
  volvo245
  Poziom 9  

  Witam! Na zwykłej skrętce może byc problem. Nie wróżę jej długiej żywotności na otwrtym terenie. Trzeba by położyc żelowaną. 600 m x 2,5 zł =1500 zł + wzmacniacze. Drogi interes...
  Pozdrawiam

  0
 • #5 04 Mar 2009 11:38
  RafalRadom
  Poziom 17  

  A takie pytakno, czy w punkcie monitorowanym i ostatecznego odbioru nie ma szybkiego internetu? Jeśli jest, to może puścić sygnał w sieć, a w punkcie odbioru podgląd zorganizować na komputerze.
  Jeśli nie jest to możliwe, to pozostaje tylko dobrze skalkulować wszystkie rozwiązania i wybrać optymalny wariant.

  Jeśli nie chcesz kłaść kabla zawsze można jeszcze zastosować punkt pośredni do sygnału radiowego. Jeśli tylko jest gdzie się podłączyć do zasilania w punkcie pośrednim i będzie się to finansowo opłacać, pozostawiam to do przemyślenia.

  Pozdrawiam

  0
 • #6 04 Mar 2009 12:49
  Trendzik
  Poziom 9  

  Punkt pośredni do sygnału radiowego, to brzmi sensownie. Ale jak taki punkt wygląda i jak ogólnie zbudować taką instalacje z punktem pośrednim ??

  Co do internetu to jest 1MB w punkcie monitorowania i 1MB w punkcie odbioru. Jak puścić obraz w sieć ?? To by było najlepsze i najtańsze rozwiązanie, tylko nie wiem jak to zrobić.

  0
 • #7 04 Mar 2009 13:11
  volvo245
  Poziom 9  

  Kolega Rafał pisze, jeśli dobrze zrozumiałem o zastosowaniu przekaźnika radiowego CCTV (jeśli jest możliwe jego zasilenie). W punkcie pośrednim należy zamontowac taki przekaźnik np.http://www.e-alarmy.pl/produkt.php?id=296&produkt=TRX+-+Przeka%BCnik+radiowy&typ=Elmes (tylko mocniejszy) i go skonfigurowac do pracy z kamerą. Reasumując: 1 nadajnik kamera - jeden przekaźnik (pośredni) - odbiorni przy rejestratorze.
  Pozdrawiam!

  0
 • #8 04 Mar 2009 15:31
  RafalRadom
  Poziom 17  

  1. Jak dać sygnał z kamer do internetu? Kamerki podpinasz do rejestratora z kartą sieciową. Odpowiednio konfigurujesz ustawienia sieciowe w rejestratorze. Po drugiej stronie, w komputerze zadzasz program do podlglądu kamer i obsługi rejestratora, (jest dostarczony na płytce z rejestratorem), który też odpowiednio konfigurujesz i w zasadzie możesz odbierać obraz z kamer w dowolnym miejscu na świecie. Pozostaje tylko jeden mały problem. Łącza internetowe nie są symetryczne, a ty w miejscu podłączenia rejestratora będziesz potrzebował całkiem sporej przepustowości na wyjściu (upload). Chyba, że nie potrzebujesz płynnego ruchu obiektów poruszających się przed kamerą, jednak z określeniem minimalnej wartości przepustowości nie będzie tak prosto, gdyż łatwo jest określić wartość maksymalną. W drugą stronę to już raczej kwestia eksperymentów i doświadczenia z konkretnymi typami rejestratorów, a i tak wiele będzie zależeć od dostawcy internetowego.
  2. jeśli chodzi o punkty pośrednie. Najprościej objaśniając, można to zrobić np. tak: stawiasz na tym samym maszcie odbiornik, który będzie odbierał sygnał np z 300 m na konkretnym kanale z konkretnej kamerki i podajesz go na nadajnik, który będzie przekazywał ten sam obraz dalej, na kolejne 300 m w innym kierunku na innym kanale. W tym przypadku rejestrator instalujesz w miejscu ostatecznego odbioru, gdzie w wejścia video wpinasz wtyczki z odbiorników radiowych, "ciągnących" sygnał video z nadajników z punktu pośredniego. Zasada działania jest taka sama jak to co w przykładowym linku podał kolega wyżej, tyle, że akurat te urządzenia stosuje się w systemach alarmowych.
  I zgadza sie, pisząc o zasilaniu w punkcie pośrednim, miałem na myśli możliwość zasilania urządzeń potencjalnie tam zainstalowanych, gdyż czytając twój post, wyobraziłem sobie teren na którym ma ta instalacja funkcjonować jako kompletną głuszę :D Raczej nie powinienem robić komuś reklamy, a tym bardziej działać przeciwko sobie, ale zajrzyj tu np.: http://camsat.com.pl/index.php i już wiele będziesz wiedział.
  Pozdrawiam

  0
 • #9 04 Mar 2009 23:15
  BENO99
  Poziom 26  

  volvo245 napisał:
  W punkcie pośrednim należy zamontowac taki przekaźnik np.http://www.e-alarmy.pl/produkt.php?id=296&produkt=TRX+-+Przeka%BCnik+radiowy&typ=Elmes


  Witam.
  Jak Ty sobie wyobrażasz podłączenie tego urządzenia do CCTV i niby jak miałoby to służyć przesyłowi wizji ??
  Proponuje się zastanowić najpierw a potem pisać.


  Wracając do tematu .
  Jeżeli chcesz w miejscu monitoringu zamontować rejestrator a w tym drugim tylko podgląd ,dostęp do rejestratora to proponuje do przesyłu radiowego
  3 szt
  https://www.cyberbajt.pl/cyber.php?get=produkt,2468
  Pozdrawiam

  0
 • #10 05 Mar 2009 09:55
  s6spn6
  Poziom 24  

  ja kiedy kupiłem ten sprzęcik .

  http://sklep.delta.poznan.pl/zestaw-vid-7-5.8...tx-53-odb.-vrx-53-audio,-video_c56_p2716.html


  niestety dla nich 50m to jest juz wysiłek żeby przesłać obraz. ale po olaniu gwarancji i dolutowaniu konektora i dodniu anteny panelowej interlina 23dBi
  http://www.interline.pl/htdocs/modules/conten...dex.php?id=1&s=showcard&code=INT-PAN-23/5X-HV


  kilometr to dla nich pestka. :)

  cały zestaw jest ustawiony nad szczytami drzew widoczność anten żadna. a działa. :D


  od 1,5 roku :)[GVideo]

  0
 • #12 05 Mar 2009 21:17
  mielcar
  Poziom 21  

  Witam
  Panowie, żelowana skrętka (plus trafo na początek i koniec) powinna załatwić sprawę bez problemu. Na przykład taka: TECHNODATA LAN-UT11 kat.5e 4x2x0,5 mm, w cenie 4,03 (katalogowa!!! - w hurtowni 50% rabatu) produkcji f-my Technokabel. Po co przesył po radiu? Naprawdę nie można zakopać ?
  To nie jest "drogi" interes w porównaniu z urządzeniami do transmisji radiowej + wykonanie zasilania do tych urządzeń.
  Pozdrawiam

  0