Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Brava 1.6 16 V 96r - padło ECU

05 Mar 2009 16:08 2299 3
  • Poziom 12  
    witam
    Pewnego ranka moje autko nie chciało odpalić(rozrusznik kręcił żwawo). Przyjechał pan diagnosta z fajnym sprzętem i stwierdził, że uszkodzony jest ECU, czyli jednostka centralna(komputer)i zalecił jego wymianę. Udało mi się zdobyć na allegro dokładnie takie samo ECU, ale jak się dowiedziałem później, pozostał problem dostosowania immobilaizera( ok. 200-300pln). Podobno w tych autkach jest jeszcze inna centralka z układem immo, która gada z ECU. Chciałem zapytać forumowiczów, jakie jest rzeczywiście powizanie obu centralek, jaką rolę odgrywa eeprom 27C512, a jaką TMS w ECU, czyli inaczej co w nich siedzi. Pytam, ponieważ nie chciałbym być narażony na "wciskanie ciemnoty" przez fachowców w serwisie, którzy sporo sobie życzą za taką usługę.
    pozdrawiam
  • Poziom 33  
    Fachowcy wiedzą to zrobia. Wiedza kosztuje więc niewiedzia bardziej.

Podeslij sterownik to zrobie
  • Poziom 19  
    Kolego a zacznij od tego co spowodowało wywalenie ECU samo z siebie sie nie spaliło co do immo nikt ci tutaj na forum nie powie jak je wywalić:) sprawa regulaminu. Czy jesteś pewny ze to ECU padło a może podrostu immo ?? i dlatego nie mogłeś odpalić autka :) Co prawda nie specjalizuje sie we Fiatach ale podaj numer sterownika to może cos ci podpowiem.
  • Poziom 12  
    witam
    Skoro sa dwa sterowniki, to który padł?Czy na 100% ECU?Ile taka usługa?Skąd jesteś, może z okolic Katowic-wtedy mógłbyś podjechać.
    pozdrawiam