Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Challenger ST-800PC - programowanie pilota do tego alarmu

zlym 12 Mar 2009 23:44 15099 6
    zlym
    Level 10  
    Witam
    zna ktoś możliwość zaprogramowania pilota do tego alarmu? Wyjąłem na ok 2 tyg aku z auta i centrala nie widzi już pilotów, muszę je wprowadzić ponownie (o ile to możliwe).
    Forum przejrzałem, do tej wersji nic nie znalazłem.
    ST-800PC bis - to bis to chyba oznacza starą wersję PC.

Dzięki za ewentualną pomoc.

pozdrawiam
    Paweł
    zlym
    Level 10  
    Dzięki Zmacio za zainteresowanie, ale niestety nie pomogło. Trochę dużo wersji tego ST800, w każdym razie mój ma schemat dokładnie jak w:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=5118077#5118077

do tej wersji nie mogę znaleźć instrukcji, no poza ta ubogą ze strony Clifforda, ale tam nie ma opisanego programowania pilotów.
    mario.028
    Level 2  
    Odszukaj w samochodzie ukryty przycisk . Włącz stacyjkę w pozycję zapłon.Naciśnij ukryty przycisk i trzymaj go aż zawyje syrenka,potem naciśnij przycisk na pilocie oznaczony jako 1. Dla potwierdzenia przyjęcia pilota błysną kierunkowskazy.Musisz zaprogramować obydwa piloty.
    zlym
    Level 10  
    mario.028 wrote:
    Odszukaj w samochodzie ukryty przycisk . Włącz stacyjkę w pozycję zapłon.Naciśnij ukryty przycisk i trzymaj go aż zawyje syrenka,potem naciśnij przycisk na pilocie oznaczony jako 1. Dla potwierdzenia przyjęcia pilota błysną kierunkowskazy.Musisz zaprogramować obydwa piloty.

nie zamontowali ukrytego przycisku, dorobiłem go sam. Ale tego też próbowałem. Po naciśnięciu wchodzę w tryb serwisowy, a dłuższe trzymanie przycisku nic więcej nie daje.

odkryłem też że przewód szary z dużej kostki alarmu (ACC) nie podłączony jest do niczego. Myślę, że właśnie tu tkwi problem. Tylko jeszcze nie wiem jak sie dostać do stacyjki, bo tam go muszę podłączyć.
  • Helpful post
    Zmacio
    Level 26  
    Dzięki koledze zlym udało się ustalić procedurkę dla tego alarmu. Wpis pilota wygląda następująco:
    1. Załączyć zapłon (żółty przewód) i nacisnąć przycisk serwisowy. Alarm wejdzie w tryb serwisowy (potwierdzi to syreną, dioda LED zaświeci na stałe)
    2. Wyłączyć zapłon (żółty przewód)
    3. W ciągu 5 sek. 4 razy podać +12V na przewód szary (zapłon ACC) i zostawić go za 4 razem na stałe (syrena potwierdzi pikiem wejście w tryb wpisywania pilotów)
    4. Nacisnąć ok. 2 sek. przycisk LOCK w pilocie (syrena potwierdzi pikiem przyjęcie pilota przez centralę). Drugi pilot jeśli jest wpisujemy tak jak pierwszy.
    5. Odłączamy +12V z przewodu szarego
    6. Wychodzimy z trybu serwisowego tak samo jak w niego weszliśmy

Dodam jeszcze, że gdyby ta procedura nie działała należy spróbować wejść w tryb serwisowy, a następnie zewrzeć przewód żółty i szary ze sobą i postępować tak jak w punkcie 3 i dalej. Kiedyś właśnie w ten sposób wpisywałem do takiej lub b. podobnej centrali piloty.
    zlym
    Level 10  
    ...tak, tak to dzięki mnie
    gdybym Zmacio nie dostarczył centralki i pilotów nie było by powyższej instrukcji :)