Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja tonera Xerox WorkCentre 3119

14 Mar 2009 12:16 4949 6
  • Poziom 2  
    Witam. Przeszukuję internet w poszukiwaniu instrukcji regeneracji tonera do urządzenia wielofunkcyjnego Xerox WorkCentre 3119, ale nigdzie nie mogę znaleźć. Może ktoś z Was posiada takową? Jeśli tak to proszę o pomoc i odpisanie na ten post lub wysłanie jej na adres: masafion69(malpa)gmail.com

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    powiem tak nie ma nic łatwiejszego
    musisz mieć toner (proszek) i chip zliczający

instrukcja jest zbędna
    odkręcasz 5 śrubek z górnej części i dwie z prawej strony patrząc od uchwytu

ściągasz prawą stronę delikatnie podwadź śrub.. i wysuń w prawo nie musisz całego
    następnie zajmij się górną pokrywą podwadź dwa elementy z przodu i dwa z tylnej części ( tam są takie zatrzaski) i gotowe

wsadź chip nasyp proszku i już

pamiętaj o rękawiczkach

• Poziom 31  
    A odkurzenie starego proszku, a odkurzenie pojemnika na zuzyty proszek, żeby się z niego nie wysypało, a wyczysznienie listwy nakładającej metalowej... nic nie takie proste jak się wydaje.
  • Poziom 2  
    kolega pewnie regeneruje toner startowy w którym bęben jest jeszcze prawie nowy.
    ale jak będzie następnym razem dosypywał proszek i wymieniał bęben to w zasadzie instrukcja którą we dwoje napisaliśmy będzie kompletna.

ps. ja szukałem instrukcji do wymiany akurat tego tonera 2 tygodnie i nigdzie nie znalazłem. nawet jak kupiłem proszek to gościu wysłał mi złą instrukcje. ale człowiek uczy się jak coś zepsuje (na szczęście się udało)
    u mnie w startowym w zasadzie nie było zużytego proszku i wszystko było czyściutkie dopiero przy 2 ładowaniu było gorzej a przy trzecim będę musiał wymienić bęben
  • Poziom 1  
    Witam, też mam ten kombajn i mały problem, a konkretnie jest przejaśnienie po środku kartki, po bokach jest ok, też sam regeneruje kasete. wymieniłem bęben światłoczuły w kasecie i dalej jest tak samo. co moge jeszcze zrobić??
  • Poziom 20  
    Każdy toner łatwo i prosto się regeneruje niestety rzadko który z nich potem działa.

Dlatego zawsze należy robić co trzeba i nie pomijać żadnych czynności.

W przeciwnym przypadku narażamy się na wielokrotne demontowanie tonera w celu sprawdzenia co źle zrobiliśmy.

W tonerach o tej budowie tzn. Samsung Lexmark Xerox zawsze należy czyścić śmietnik ewentualnie gąbczasty wałek czyszczący oraz listwę nakładającą proszek na gumowy wałek magnetyczny.

W sumie to nie narzekam bo na serwisie często klienci przychodzą z takimi tonerami źle napełnionymi.

Jak je widzę to od razu wiadomo gdzie ktoś popełnił błąd.
  • Specjalista - kserokopiarki
    tomuo napisał:
    Witam, też mam ten kombajn i mały problem, a konkretnie jest przejaśnienie po środku kartki, po bokach jest ok, też sam regeneruje kasete. wymieniłem bęben światłoczuły w kasecie i dalej jest tak samo. co moge jeszcze zrobić??

Jak toner jest w kasecie, postaraj się delikatnie ją rozebrać i unieść metalową listwę zbierającą toner z wałka nakładającego toner na bęben. Prawdopodobnie są na jej krawędzi spieki z tonera i trzeba będzie je wyczyścić dokładnie.

C.