Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kalkulator naukowy - liczby zespolne

19 Kwi 2004 19:40 8055 4
  • Poziom 19  
    W kalkulatorze naukowym jest opcja przeliczanie wspolrzednych kwadratowych na biegunowe i na odwrot (R->P, P->R).
    Jak wiadomo jest to pomocne w zadaniach z elektrotechniki przy korzystaniu z liczb zespolonych.
    Jednak na kalkulatorze nie doszukalem sie klawiszy do bezposredniego ich obslugiwania (CPLX,a,b,->re,->xy itp.).
    CZy jezeli kalkulator ma mozliwsoc przeliczania tych wspolrzednych to czy tez potrafi prowadzic dzialania na liczbach zespolnych?
    W instrukcji jest ujete obliczanie tylko tych wsporzednych, niestety o l.zespolonych nawet slowem nie wspomniano.
    Od razu mozna sie domyslic, ze brak jest tej funkcji jednak jak sie okazalo w tej instrukcji roi sie od bledow, wiec byc moze nie jest ona zbyt kompletna i wiarygodna.
    Jednak moze jest funkcja tylko nie bezposrednio opisana.
    Powiem tyle ze aby przeksztalcic np. 2+j3 na postac wykladnicza, to wystarczy tylko wpisac 2, zmienic rejsestr, wpisac 3 i posluzyc sie odpowiednim klawiszem (R->P) i mamy postac wykladnicza. Zmiana przegladanych wartosci (modulu i kata) dokonuje sie za pomoca zmiany rejestru i wyswietlenia go na LCD.
    NIe chce mi sie wierzy aby taki kalkulator nie mogl prowadzic dzialan na l.zespolonych.

Co Wy na to?

Dodam ze kalkulator to Lexibook LCS110, choc nie wiem czy ma jakies znaczenie podawanie jaego typu :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    Nie wiem jak Ty masz, ale tam gdzieś powinna być funkcja "CPLX" .. która po prostu wchodzi w ten tryb.. jeśli nie ma to może i nie ma... :(

Po włączeniu zapala się "kontrolka" Complex.. tak przynajmniej jest na Citizenie i Casio...
  • Poziom 31  
    Ja nie musze robic zadnego przejscia do trybu zespolonego.Jak mnoze rzeczywiste to daje wynik rzeczywisty,jak zespolone to zespolony a on sam decyduje co i jak ma wykonac.
  • Poziom 16  
    Witam.

Posiadam kalkulator CASIO fx 82 TL i nie mogę znaleźć w nim liczb zespolonych a pilnie mi są potrzebne :cry: W innych kalkulatorach jest widoczna literka, a w nim nie ma. Może jest jakieś inne oznaczenie tej funkcji?
  • Pomocny dla użytkowników
    Ten model Kazia nie ma zdaje się liczb zespolonych i musisz je liczyć na piechotę w myśl znanych wzorów na liczenie na piechotę :)