Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reduktor-parownik Tomasetto z filtrem czy bez

blu99 20 Mar 2009 13:39 9122 6
  • #1 20 Mar 2009 13:39
    blu99
    Poziom 10  

Aktualnie w swojej landrynie posiadam parownik Tomasetto (Blue STAR) wersja bez zintegrowanego filtra.
    Przymerzam się do wymiany całego parownika gdyż obecny już dogorywa (5lat ok 150.000km), proszę o info czy wersja ze zintegrowanym filtrem będzie wygodniejsza w użyciu niż bez. Aktualnie filtr gazu jest na przewodzie miedzianym i jego wymiana jest upierdliwa. Nadmieniam że parownik sprawował się tak dobrze przez ten czas że mam zamiar kupić taki sam, co nie zmienia faktu że sugestie mile widziane.

0 6
  • #2 21 Mar 2009 19:55
    IZYK
    Poziom 11  

zgodnie z zasadami montażu instalacji lpg 3 odcięcia zaworami elektromagnetycznymi na zbiorniku na filtrze gazu i na parowniku.Morze zamiast wymiany parownika wymień tylko membrany-wyjdzie taniej

0
  • #4 24 Mar 2009 00:14
    blu99
    Poziom 10  

Dziękuję za porady, zdecydowałem się na reduktor z filtrem, a co do wymiany samych membran to ja nie mam doświadczenia z wymianą. A "autoryzowany" tzw. gaziarz zazwyczaj robi jak się uda :cry:
    Znajomy za doradą serwisu autogazu wymienił membrany (koszt coś koło 200zł) i odechciało mu się jazdy na LPG, nic nie pomogły późniejsze regulacje, stanu sprzed wymiany nie przywrócono a było ok. Dlatego wolę kupić cały nowy reduktor.

0
  • #6 28 Mar 2009 22:36
    blu99
    Poziom 10  

Panowie powiedzcie mi jeszcze czy jest różnica w wykonaniu w zależności z jakiej firmy kupię reduktor Tomasetto czyli m.in. Blue Star, Asterisx, AG. Jestem skłonny pozostać przy Blue Star. I jeszcze jedna kwestia, silnik nominalnie ma 90KM czyli wystarczy reduktor w wersji 100HP, ale czy nie lepszy będzie 140HP?

0
  • #7 07 Kwi 2009 22:32
    blu99
    Poziom 10  

Wreszcie zdecydowałem się na zakup reduktora - Tomasetto AT07 ze zintegrowanym filtrem fazy ciekłej wersja 100HP.
    Dzięki za pdpowiedzi:idea:

0