Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Różnica między termostatem a regulatorem temperatury

klibeuz 23 Mar 2009 07:41 1065 1
  • #1 23 Mar 2009 07:41
    klibeuz
    Poziom 9  

Witam serdecznie, zaznaczam na wstępie ze jestem mechanikiem, więc nie znam się zbytnio na elektronice.

Potrzebuje zrobić sterowanie temperaturą w piecu grzewczym -do wytapiania plastiku.
    Działanie-nalezy ustawić temp z zakresu od 100-330 stopni, gdy temperatura osiagnie wartość zadaną, powinien się włączć wentylator do odciągu ciepła, po czasie 10 minut grzania wentylator ma się wyłączyć,i jakiś krotki sygnał dźwiękowy, natomiast temp ma byc utrzymywana dalej taka sama.
    Musi być możliwość zmiany temperatury-czyli ustawiam sobie np. po 3 cyklach topienia (na zakresie 200) ustawiam temp 270 (inny materiał) i cykl ma znow byc taki sam-czyli włączenie wentylatora itd....

Proszę mi na wstepie powiedzieć jaka jest róznica między termostatem elektronicznym a regulatorem elektronicznym temperatury????

Potrzebuje aby była wyswietlana aktualna temperatura(pomiar), temperatura zadana, oraz mozliwość sterowania grzałką 2400W w zakresie 100-330 stopni-żeby te 2 wartości były wyświetlane na wyświetlaczu.

Czy może mi któryś z Panów doradzić/przedstawić poglądowy schemat jak się za to zabrać, co kupić?

Jakie elementy muszę zakupić?

Czy wystarczy tylko elektroniczny regulator temperatury, czujnik temperatury

Dziękuję za odpowiedź

0 1