Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saeco magic comfort plus problem z grzaniem

seba_osyp 27 Mar 2009 15:53 3919 5
    seba_osyp
    Level 10  
    Witam,
    mam problem z ekspresem gdyż obie grzałki wcale się nie nagrzewają poza tym wszystkie funkcje ekspresu są dostępne. Wymieniłem już bezpieczniki temperatury jak również termiki lecz ani jedno ani drugie nie pomogło. Grzałki po podłączeniu bezpośrednim rozgrzewają się normalnie. Może ktoś robił już coś podobnego i jest w stanie mi pomóc.
  • Helpful post
    crazy_phisic
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Do sprawdzenia triak na module - i sterowanie triaka (zdarza się że z mikrokontrolera nie ma sygnału sterującego - wtedy do wymiany cała elektronika).
    seba_osyp
    Level 10  
    Będę sprawdzać dziękuje bardzo.
    tomasz20000
    Level 2  
    Witam u mnie podobna sprawa ekspres dostałem już niby jako uszkodzony jednak po włączeniu odpalił się bez problemu zrobił kawę itd więc sprawdziłem dyszę pary , po wejściu w odpowiednią temperaturę para zaskoczyła i myślałem że będzie git a uszkodzeniem okazała się cieknąca grzałka .

Jednak ekspresik po chwili wywalił komunikat "OVERTEMPERATURE" zamiast wrucić do funkcji robienia kawki i już nic nie dało się zrobić , teraz komunikat cały czas się wyświetla a maszynka nie chce w ogóle grzać .

Bezpieczniki temperatury jak również termiki sprawdzone i raczej sprawne a mógłby ktoś coś więcej napisać jak sprawdzić dokładnie i co to jest( w którym miejscu) ten triak(jestem kompletnie początkujący więc proszę o wyrozumiałość).

Z góry dzięki
    tomasz20000
    Level 2  
    Szkoda że tak mało chętnych aby mi pomóc , jednak jestem dość zdeterminowany żeby napić się smacznej kawki z tego eskpresu. I właśnie dlatego zacząłem kombinować , po odłączeniu czujnika temperatury i włączeniu ekspresu wyskakuje komunikat self test i następnie przechodzi to grzania WARMING UP , grzałka zaczyna grzać jednak nie pozwoliłem jej zbyt długo pracować , boję się że bez czujnika będzie grzać w nieskończoność i się przepali , udało mi się dostać drugi taki czujni , zresztą oba sprawdziłem wskazały opór na poziomie 1900omów , jednak i drugi nic nie zmienił po podłączeniu czujnika do elektroniki wyskakuje komunikat overtemperature , może koniczny jest reset elektroniki czy ktoś zna odpowiednią kombinację przycisków
    seba_osyp
    Level 10  
    Nie do końca rozumiem co się właściwie dzieje ale komunikat OVERTEMPERATURE mówi o tym iż należy odpowietrzyć ekspres. Robi się to poprzez obrócenie pokrętła gorącej wody/pary. A jeżeli grzałka była nieszczelna to raczej konieczne było napełnienie układu.