Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alarm cichy DSC PC2585 po awarii akumulatora

straszny_laik 27 Mar 2009 17:18 2564 9
Optex
    straszny_laik
    Level 10  
    Witam Wszystkich!
    Od jakiegoś czasu przy problemach ze sprzętem elektonicznym korzystałem z tego forum i niemal zawsze znajdowałem rozwiązanie.
    Niestety nie tym razem, walczę już dwa tygodnie i nic. Stąd mój pierwszy post.
    Od kilku lat mam alarm z centralą PC2585. Spisywała się bez problemu do czasu awarii akumulatora. Akumulator dostał zwarcia i centrala zwariowała. Wymieniłem akumulator, zresetowałem centralę przez [99], wszystkie linie dałem głośne i natychmiastowe, brak sygnalizacji usterek. W dozorze wygląda, że jest OK. Niestety po rozbrojeniu naruszenie dowolnej czujki włącza alarm na klawiaturze i nie mogę go wyłączyć w żaden sposób. POMOCY
  • Optex
    User removed account
    Level 1  
    straszny_laik
    Level 10  
    Prawda, jedna linia opóżniona 30 sek, wszystkie DEOL, centrala dodatkowo uzbrajana przez radiolinię, łączność telefoniczna chwilowo wyłączona.
  • Optex
    User removed account
    Level 1  
    straszny_laik
    Level 10  
    Są rezystory, system nie jest nowozainstalowany. Działał super ładnych kilka lat bez żadnego problemu. Kłopoty zaczęły się po awarii akumulatora. Sygnalizacja pojawia się po naruszeniu dowolnej czujki gdy centrala nie jest uzbrojona. W systemie nie żadnych linii 24h. Linia 8 zaprogramowana jako normalna. Mam swoje stare arkusze programowania i raczej nie było modyfikacji.

Dodano po 1 [godziny] 18 [minuty]:

Z tymi arkuszami może się trochę zagalopowałem. Są rzeczywiście ale były wypełniane tak dawno...
    793DF
    Level 14  
    A może po prostu ten alarm to nie alarm tylko gong?? Wyłączenie: *6 kod główny 6(dźwięk ciągły-wyłączona funkcja gong,dźwięk przerywany-włączona) :)
    straszny_laik
    Level 10  
    Gong działa na liniach zdefiniowanych w [18] jako dzwonkowe a powoduje kilkakrotny dźwięk klawiatury. U mnie jest sygnał ciągły, który zanika po wpisaniu kodu dostępu.
    Wpisywanie kodu po każdym naruszeniu jest ciut uciążliwe zwłaszcza, że alarm jest zabudowany w budynku mieszkalnym.:cry:
    793DF
    Level 14  
    Hahahaha,zasugerowałem się Twoim nickiem stąd moje przypuszczenie-przepraszam :) :)
    Wobec tego sprawdź jeszcze raz program-linie na pewno prawidłowo zdefiniowane?,parametryzacja linii ok?
    Tak na odległość trudno coś więcej powiedzieć
    straszny_laik
    Level 10  
    Problem nadal występuje. Wykonałem reset z kołków i przy fabrycznych ustawieniach gdzie wszystkie linie są głośne natychmiastowe ( brak linii 24 h cichych które mogłyby reagować w opisany sposób) ciągle pojawia się dźwięk klawiatury. Już brak mi pomysłów.
    POMOCY
    nikspol
    Level 24  
    Zrób reset , wprowadż nowe ustawienia , wyjdz z programowania , wbij kod dostępu ,wyłącz akumulator i odłącz 220 ,podłącz ponownie zasilania.