Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka ARDO AE833 obraca bęben tylko w lewo i nie wiruje

mariusz_elektroda 31 Mar 2009 11:28 2075 6
  • #1 31 Mar 2009 11:28
    mariusz_elektroda
    Poziom 8  

Pralka ARDO AE833 obraca bęben tylko w lewo, Jest to o tyle dziwne, że sama pralka nie załancza się , muszę pokręcić z tyłu pralki kołem , wygląda to tak , jakby załapywało tylko w pewnym określonym położeniu koła. Pozatym nie wiruje, niema szybkich obrotów. Na programie wirowania jest taki sam objaw, że w określonym położeniu są tylkko obroty w lewo, czyli wstęp do wirowania. Obrotów szybkich niema.
    Byłbym wdzięczny za pomoc w tej sprawie.

• #2 31 Mar 2009 13:01
    jogi1966
    Poziom 18  

sprawdź szczotki w silniku jeżeli jest tam silnik komutatorowy w drugim przypadku to może być kondensator rozruchowy

• #3 03 Kwi 2009 14:30
    mariusz_elektroda
    Poziom 8  

komutator i szczotki sprawdziłem wizualnie i wyczyściłem. W jaki sposób sprawdzić kondensator?

• Pomocny post
    #4 03 Kwi 2009 15:39
    nares
    Specjalista AGD

mariusz_elektroda napisał:
    komutator i szczotki sprawdziłem wizualnie i wyczyściłem. W jaki sposób sprawdzić kondensator?

Nie ma kondensatora. Wtyczka "silnikowa" przy module, do sprawdzenia.

• Pomocny post
    #5 03 Kwi 2009 17:22
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Silnik trzeba sprawdzić przez regulator obrotów poza pralką.
    Mniemam -- uszkodzony wirnik.

• #6 27 Kwi 2009 11:10
    mariusz_elektroda
    Poziom 8  

Kończąc temat, krótki opis. Po wyjęciu programatora zauważyłem czarną plamkę na płytce. Okazało się, że na środku płytki coś musiało iskrzyć w miejscu lutowania nóżki do ścieżki i wypaliło się połączenie. Wystarczyło potraktować to lutownicą i wszystko działa jak się patrzy. Wielkie dzięki za pomoc.

• #7 09 Kwi 2016 10:33
    adam220
    Poziom 14  

Obroty bębna w jedną stronę najczęściej spowodowane są wypaleniem połączenia na płytce przekaźnika "rewersu".

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME