Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uszczelniacze trzonków zaworowych vectra b- wymiana

04 Apr 2009 12:52 7322 8
  • Level 9  
    To, że da się to zrobić bez ściągania głowicy wiadomo. Pytanie tylko czy w silniku 1.6 16v (gdy ustawi się GMP to 1 i 4 cylinder można robić) jak nie będzie się podawać z kompresora powietrza albo wpychać do cylindra sznurka jak to też piszą na necie, czy zawory nie opadną za nisko. Czy da się zdemontować uszczelniacze w sytuacji gdy tylko zawory podeprą się na tłoku bez powietrza podawanego z kompresora? Czy nie wpadną za nisko? Dziękuję za odpowiedź.
  • Level 1  
  • Level 12  
    ustawiasz wał tak, żeby znaki na kole pasowym się zgrały, robisz 1 i 4, następnie przekręcasz wał o 180 stopni żeby podeprzeć 2 i 3, potrzebne będą szczypce do wyciągania uszczelniaczy i przyrząd do ściskania sprężyn czas zabiegu około 4 godziny (trzeba uważać podczas rozpinania zamków żeby nie wpadły do silnika - np. przykładać magnesik na teleskopie w pobliżu trzonka rozpinanego zaworu no i jeszcze żeby nie porysować powierzchni z którą współpracuje popychacz - dopasuj sobie pokrywkę od dezodorantu, obetnij ją i otrzymaną tulejką ochronisz współpracujące powierzchnie) :bye:
  • Level 9  
    Ok. ja wiem jak to zrobić. Chciałem tylko spytać czy ktoś już to robił i się da, że zawory opierał tylko na tłokach? Nie podawał powietrza z kompresora ani nie wypełniał cylindra niewiadomo czym. Czy ktoś może potwierdzić z praktyki, że gdy ustawię GMP w 1 i 4 cylindrze to zawory oprą się o tłoki i nie wpadną za nisko po rozpięciu? Czy zawory oprą się o tłoki na tyle, że da się wymienić uszczelniacze? Podkreślam w TŁOKI nie będę podawać powietrza bo nie mam skąd. Pozdrawiam.
  • Level 12  
    jak tłok będzie w gmp to zawór nie wpadnie i nie trzeba podawać powietrza
  • User removed account  
  • Level 12  
    elektrit wrote:
    Panowie, a może mój patent? Wykręcasz świecę, dajesz tłoka w dół, przez otwór świecy wnizujesz z półtorej metra naoliwionego sznurka konopnego po czym tłok w górę.
    Prawda że proste?

Tylko koniec sznurka zostawcie na zewnątrz, hihi :):):)
  • User removed account  
  • Level 1