Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralko suszarka Whirlpool AWG 336

LEM 11 Gru 2002 13:14 11310 28
  • #1 11 Gru 2002 13:14
    LEM
    Poziom 33  

Pralka miała problemy z łożyskiem. Po wizycie "fachowca" (jakoś mechaniczne naprawy mi nie służą :lol: ) i wymianie łożyska przez niego pralka niby działa ale ....

Wygląda na to jaby elektryka była źle podłączona tzn.

- Pralka nabiera wody ale jeśli woda zostanie zkręcona to olewa to i kręci bębnem na "sucho" (pierze bez wody) Powinna przecież wstrzymać całą pracę w takim przypadku i "grzecznie" czekać no wode :lol:

- Pralka ma kłopoty z temperaturą. W normalnej pracy powinna zaczekać aż grzałka nagrzeje wode do takiej temperatury jaka została nastawiona, a później dopiero prać. Za to ta moja pralka wprawdzie grzeje wode, ale nie czeka na osiągnięcie odpowiedniej temperatury tylko leci z praniem niezwracając na to żadnej uwagi. Efekt jest taki, że nigdy nie nagrzewa tej wody ponieważ po prostu nie zdąży tego zrobić :cry:

Nie wiem co z tym fantem zrobić. Na moje oko to jest coś z czujnikami. Tylko jak to ugryźć :?: Tego "fachowca" nie chce już widzieć na oczy (choć samo łożysko zrobił dobrze).

Proszę o jakieś sugestie

0 28
  • #2 12 Gru 2002 00:00
    kaz69
    Poziom 27  

Piszesz że pierze na sucho-to może być sprawa czujnika.Nagrzewanie wodymoże być związane z za nisko ułożonym wężem spustowym.Umieść go wyżej. :lol:

0
  • #3 12 Gru 2002 01:51
    LEM
    Poziom 33  

Dzięki za odpowiedź.

Jeśli chodzi o wąż to pozycja jego się nie zmieniła - jest umieszczony dokładnie tak samo jak był wcześniej przed zmianą łożyska, a w tedy wszystko działało.

Jak sprawdzić ten czujnik :?: Myślę, że uszkodzenie raczej odpada, bardziej stawiam na podłączenie jego, dlatego, że ten gościu co robił łożysko wydarł prawie całą wiązkę kabli :cry:

0
  • #4 12 Gru 2002 08:19
    picador
    Poziom 33  

do TVN z tym fachowcem , chyba by się wykazał i miałby dużą oglądalność :D

masz rację , coś Ci namieszał w instalacji , możesz mieć zwarcie na kablach :(

0
  • #5 15 Gru 2002 21:00
    POL02
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przedstawiony problem z pralką może być spowodowany z dwóch powodów:
    -po pierwsze może być uszkodzony termostat który ma za zadanie 'trzymać'
    programator do czas pdgrzania wody do temperatury nastawionej (poniważ programator przesuwa się to termostat pewnie będzie do wymiany)
    -po drugie pranie na 'pusto' jest możliwe
    w pewnych okresach t.z.n. bęben będzie się obracał w lew i prawo ala krótko.Po pewny czasie powinien włączyć się elektrozawór i włączyć wodę.Jeżeli faktycznie pralka wykonuje ruchy w lewo i prawo tam gdzie powinna prać z wodą to może byę uszkodzony hydrostat.Sprawdz to i npisz.

0
  • #6 20 Gru 2002 01:00
    staryamator
    Poziom 12  

bzdury pleciecie człowiekowi.który też plecie bzdury.napisz do mnie od 30 lat
    naprawiam pralki.

0
  • #7 20 Gru 2002 07:06
    picador
    Poziom 33  

dobre :)

pocztą lotniczą :?:

Pozdrawiam , Wesołych świąt

0
  • #8 20 Gru 2002 08:39
    oldboy

Ewidentna chałtura. Specjalista namieszał Ci w układzie elektrycznym chyba , że już wcześniej miałeś tego typu problemy. Mało prawdopodobne, aby naraz wystapiły dwie różne usterki i to akurat po wizycie serwisanta.

0
  • #9 27 Gru 2002 23:26
    staryamator
    Poziom 12  

zacznij od polączeń hydrostatu,zamień 11 z 12.na 11 powinien być grubszy przewód.

0
  • #10 28 Gru 2002 01:00
    LEM
    Poziom 33  

:arrow: staryamator dzięki za zainteresowanie. Jutro to sprawdzę, a o efektach poinformuję.

0
  • #11 03 Sty 2003 23:12
    LEM
    Poziom 33  

Sprawdziłem - troche to dłużej trwało, ale .... :lol:

Więc tak. Miałeś rację - były (chyba) zamienione połączenia na hydrostacie. Nie wiem, co miałeś na myśli pisząc o grubszym przewodzie. U mnie na 12 był "podwójny" kabelek, więc zamieniłem go z 11. Jednak pralce wogóle się nie polepszyło, ani nie pogorszyło ... :evil: Więc dalej jestem w punkcie wyjścia

0
  • #12 03 Sty 2003 23:37
    staryamator
    Poziom 12  

12 i 22 cieńszy (brązowy)może być mostek przez złącze
    11-biały grubszy
    13-pomarańczowy grubszy
    23-fioletowy cieńszy
    22-niebieski cieńszy

To jest pralka AWG371 ale w twojej p/s powinno być podobnie.

0
  • #13 04 Sty 2003 00:09
    staryamator
    Poziom 12  

Pozdrawiam Pikadora oczywiści pocztą
    lotniczą

0
  • #14 04 Sty 2003 01:03
    picador
    Poziom 33  

masz rację , pralka powinna poczekać z praniem do momentu aż osiągnie niski poziom wody i wtedy ruszyć , bo wiadomo spali grzałkę ,

odnośnie podgrzewania wody to jest układ ( prymitywny jak elektromagnes lub bardziej wymyślny :) ) który trzyma pracę prania do momentu uzyskania temperatury czyli grzeje i sobie kręci , po osiągnieńciu temp. powinien programator po kilku, kilkunastu cyklach przejść do kolejnego etapu prania .

sprawdź czy hydrostat nie ma zwartych styków , może miałeś małe przepięcie i się skleiły , możesz go odłączyć i zobaczysz czy pralka będzie działała.

reszta chyba po schemacie :)

0
  • #15 04 Sty 2003 01:07
    picador
    Poziom 33  

może ktoś ma schemat tej pralki , po schemacie byłoby łatwo stwierdzić co jest uwalone-zamienione :)

:arrow: Stary amator :) , może umieścisz schemat , w koncu zamknęli byśmy ten temat , przeciez pralka to takie proste urządzenie, troche wstyd tyle męczyć ten temat :(

0
  • #16 04 Sty 2003 01:12
    LEM
    Poziom 33  

I tu :arrow: picador zgadzam się z tobą 8) Może ktoś wie gdzie można znaleźć schemat do tej pralki, albo jest w posiadaniu takowego i może udostępnić. Myślę, że nie tylko mnie przydałby się, no i elektroda wzbogaciłaby się o kolejny schemat :D, który w przyszłości ktoś mógłby z pewnością skorzystać.

:arrow: staryamator swoją drogą to sprawdzę połącznia, które tutaj podałeś.

0
  • #17 06 Sty 2003 00:01
    staryamator
    Poziom 12  

Polączenia hydrostatu powinny być jasne dla ludzi z branży,kolory przewodów mogą być inne,ale zasada działania jest
    tylko jedna.

0
  • #18 08 Sty 2003 00:18
    staryamator
    Poziom 12  

Pomyśl i sprawdź nie raz a kilkanaście
    razy.

0
  • #19 08 Sty 2003 08:36
    POL02

Witam.
    Myślę że ta zabawa może trwać dalej.
    Najlepiej zwróć się do tego fachowca, który wymieniał Ci łożyska i w ramach gwarancji naprawy usunie problem.
    Na odległość trudno będzie wskazywać błędy zamienionych przewodów nie widząc przed sobą pralki.
    Co do schematu to sprawa kłopotliwa
    w serwisach mają ale bardzo trudno od nich "wyrwać".

0
  • #20 09 Sty 2003 00:12
    staryamator
    Poziom 12  

POLO2 co Cię zmusza do takiej aktywności

0
  • #21 10 Sty 2003 00:44
    staryamator
    Poziom 12  

Polo2 jesteś facetem w porzadku,nie piszesz bzdur,i tu mi nie pasuje Lem,
    do wymiany łożysk serwisant nie musiał
    rozłączać zbyt wielu elementów,profesjonalnie demontując urzadzenie unika się rozłączania i mam wrażenieże LEM sam to robił,a teraz nie
    potrafi złożyć.

0
  • #22 10 Sty 2003 01:28
    LEM
    Poziom 33  

Sorki, ale ja nie biorę się za rzeczy o których niemam pojęcia. Tak więc może rozczaruje Cie ale sam tego nie robiłem. Robił to jakiś młotek, którego polecił znajomy znajomego (miało być tanio). Jednak nie chce tego gościa już widzieć na oczy. Też chyba wkur**łbyś się na moim miejscu gryby ten magik całą czynność robił ponad tydzień :!: Prawda :?: Więc sorki, ale nie wiem do czego ja ci nie poasuje. Poprostu oczekiwałem jakiejś rady, a nie oskarżania mnie o to, że kłamie, bo to sam robiłem. Gdybym ja to robił to powiedziałbym, że coś zwaliłem itp. Po za tym jak coś rozłączam (nawet jeśli to robie ponad 20 raz) to mam takie głupie przyzwyczajenie, że robie sobie rozpiskie - ot tak na wszelki wypadek....

Założyłem ten temat ponieważ jak sądze jest coś nie tak w połączeniach i myślałem, że tutaj znajdę pomoc. Wołając serwis do takiego "drobiazgu" trochę się nie kalkuluje z dwóch powódów. Po pierwsze - pieniądze (nie małe), po drugie pieniądze (których nie mam zadużo na zbyciu :evil: ).

No cóż rodzina powoli zaczyna się przyzwyczajać do działanie praliki na "nowych" zasadach... :cry: i pewnie tak już zostanie

0
  • #23 10 Sty 2003 01:51
    picador
    Poziom 33  

sorki , ale jeżeli miałbym wołaś takiego "fachowaca" jaki Cię odwiedził , wolałbym juz sam to srobić , filozofia żadna a i kłopot mniejszy, sam byś zrobił być może dokładniej i pralka by się teraz kręciła ...
    przeciez pralka to żaden sprzęt ... trzeba tylko troszkę pomysleć :)

0
  • #24 10 Sty 2003 01:57
    LEM
    Poziom 33  

:arrow: picador teraz to i ja to wiem :? Jednak człowiek uczy się całe życie ..... i tak głupi umiera ....

0
  • #25 20 Sty 2003 00:30
    staryamator
    Poziom 12  

Niestety nie mam schematu,ta firma nie
    włożyła schematu do swojego wyrobu.

0
  • #26 20 Sty 2003 00:45
    Damian22
    Poziom 14  

Tydzien czasu mnie by szlak trafil jak by mi ktos tak dlugo robil.Ja musze miec 3 godzinki na to ale mam tylko 4 lata praktyki w naprawie automatów.i wydaje mi sie ze 3 h to tez dlugo.

0
  • #27 20 Sty 2003 14:05
    LEM
    Poziom 33  

Mnie też tafił, dlatego tego człowieka nie chce już oglądać na swoje oczy. Chyba trudno mi się teraz dziwić dlaczego tak podszedłem do sprawy na tym forum ...

0
  • #28 21 Sty 2003 23:04
    staryamator
    Poziom 12  

Lem-pisz dalej co robiłeś i efekty

0
  • #29 22 Sty 2003 20:03
    LEM
    Poziom 33  

Wiedzę, że nie potrzebnie wogóle zakładałem ten temat :cry: Miałem nadzieję otrzymać jakąś pomoc - podobno po to jest forum - a nie wysłuchiwać tylko i wyłącznie złośliwych uwag i innych wypowiedzi skierowanych pod moim adresem. Przepraszam, że wogóle śmiałem zapytać tak starych wyjadaczy tematu AGD jak co niektórzy.... jeśli chodziło tylko o punkty za posty, to trzebabyło powiedzieć.....

Moderatora proszę o zamknięcie tego tematu albo jeśli to możliwe o całkowite jego wykasowanie, bo widze, że dalsza dyskusja nie ma już sensu...

0