Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic Smart Home
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczny włącznik świateł po otwarciu drzwi...

piotrekb_tt 12 Kwi 2009 17:35 10006 8
  • #1 12 Kwi 2009 17:35
    piotrekb_tt
    Poziom 9  

Witam.
    Jak w temacie.Chcialbym założyć coś takiego na wzór golfa V w którym to po otworzeniu drzwi pilotem automatycznie zapalaja sie światła mijania na około 20sek lub do momentu przekrecenia kluczyka w stacyjce bądź ponownego zamkniecia drzwi z pilota.Jest to bardzo przydatna funkcja zwłaszcza gdy auto stoi zaparkowane wieczorem przed domem.Czy ktoś ma jakieś pomysły jak można to rozwiązać?Bądż ktoś wie gdzie można kupić taki sterownik lub umie takowy zrobić?Słyszałem o funkcji komfort w alarmach więc ciekawi mnie czy można ja do tego wykozystać...

0 8
  • Deimic Smart Home
  • #2 12 Kwi 2009 17:50
    AREK_GDYNIA
    Poziom 18  

Mysle ,ze moglbys cos takiego wykonac na dwoch przekaznikach. Jeden czasowy od oswietlenia wewnetrznego np od Poloneza uruchamiany masa z przewodu unlock z alarmu. A drugi standardowy przekaznik np od swiatel. Ten czasowy podtrzymuje mase kilkanascie sekund i w tym czasie zalacza drugi przekaznik od swiatel mijania. Po otwarciu auta pilotem bedziesz mial taki efekt jaki oczekujesz.

0
  • Deimic Smart Home
  • #3 12 Kwi 2009 17:52
    norbert.s.

VIP Zasłużony dla elektroda

Oczywiście, że można.
    Wystaczy nawet sterownik zamka centralnego z osobnym przewodem 30-to sekundowego komfortu.
    Do tego dokładasz przekaźnik, lub przekaźniki i robisz co chcesz. Ale będzie to działać tylko po zamknięciu samochodu.
    Jeżeli ma działać po otwarciu, to sterownik i czasówka, na przykład z oświetlenia wnętrza Poloneza, albo uniwersalny moduł komfortu z funkcją stop.
    W obydwu przypadkach możesz zatrzymać doświetlanie.

0
  • #4 12 Kwi 2009 23:49
    piotrekb_tt
    Poziom 9  

Dzięki Norbert.s. i Arek_Gdynia za szybką odpowiedź.Najprostszy wydaje sie sposób z dwoma przekaźnikami i ten chyba wykorzystam ale powiedzcie co zrobić żeby np po przekręceniu zapłonu światła automatycznie gasły.Żebym np nie musiał czekać aż przekaźnik czasowy sie rozłączy.I jeszcze jedno.Chce założyć to do golfa IV i nasuwa mi sie pytanie czy będę musiał założyć alarm czy wystarczy znaleźć przewód na którym pojawia sie impuls podczas otwierania z pilota i czy w golfie impuls ten to masa czy plus?Z góry przepraszam jeśli zadaje pytania na które sa oczywiste odpowiedzi ale jestem początkujący jeżeli chodzi o takie systemy.
    Pozdrawiam

0
  • #5 13 Kwi 2009 07:57
    norbert.s.

VIP Zasłużony dla elektroda

Rozumiem, że masz Golfa z fabrycznym zdalnym sterowaniem, więc można wykorzystać oryginalne sterowanie oświetlenia wnętrza do zasterowania przekaźnikiem załączającym światła mijania.
    Szaro-niebieski przy module komfortu to czasowe sterowanie lampką, a światła mijania znajdziesz przy przełączniku, w jego wiązce, o ile pamiętam, to żółto-zielony, pobór ok. 8A.
    Po otwarciu samochodu fabrycznym pilotem załącza się oświetlenie wnętrza, jednocześnie sterując uzależnionym od wyłączonego ACC przekaźnikiem min 15A, który zasila światła mijania (przy kluczyku w stacyjce przekaźnik nie będzie działał podczas zapalania się lampki wewnętrznej).
    Minusem takiego sterowania, jest kwestia niechcianego w pewnych sytuacjach świecenia doświetlania, którą trzeba jeszcze jakoś sprytnie rozwiązać.

0
  • #6 14 Kwi 2009 00:18
    piotrekb_tt
    Poziom 9  

Z tym minusem chodzi o to że np podczas postoju i otworzeniu drzwi jeżeli przełącznik oświetlenia będzie ustawiony tak aby zapalał oświetlenie wewnetrzne załączy się rownież przekaźnik od świateł mijania??Czy np gdy przełącznik bedzie ustawiony tak aby nie zapalał oświetlenia wewnetrznego po otwarciu drzwi(drzwi nie zaryglowane pilotem) np od wewnatrz przy wysiadaniu z auta na tym szaro-niebieskim tez pojawia sie impuls i uruchomi przekaźnik??Ogólnie bardzo fajne rozwiązanie bo jak wiadomo po otworzeniu drzwi pilotem i przekręceniu stacyjki wszystko gaśnie, podobnie gdy odrygluje centralny ale nie otworze drzwi terz po jakimś czasie światła mijania zgasną.O to mi wlaśnie chodziło więc wielkie dzięki za pomoc.Jutro pokombinuje z kumplem.Może jakoś uda sie rozwiązać kwestie niechcianego włączania sie świateł.Dam znać jak coś wymyśle.Chyba ze Ty norbert.s. na coś wpadniesz to będę wdzięczny za jakieś dodatkowe sugestie.Pozdrawiam

0
  • #8 01 Wrz 2009 22:18
    darekaudi4
    Poziom 10  

panowie dolacze sie do tematu z moim pytaniem mam a4 i mam dolozony alarm i tez planuje cos takiego zrobic i tak sobie mysle ze mozna to podlaczyc w taki sposob: podczas zamykania auta mozemy pociagnac impuls do przekaznika z alarmu a doklanie z domykania szyb mamy wtedy kolo 15 sek ,a przy otwieraniu impuls z lampki wewnetrznej i po przekreceniu stacyjki zgasna nam swiatla czy dobrze mysle????

0