Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka SHARP SJ-PT690R-BE , oraz pralka MIELE W 1613

Meg1 14 Kwi 2009 18:59 5730 18
  • #1 14 Kwi 2009 18:59
    Meg1
    Poziom 9  

Witam :)

Zastanawiam się poważnie nad zakupem powyższych sprzętów.
    Sharp ma dość dużą rozpiętość cenową - od 3000 do 5000 ... - bardzo podoba mi się wykonanie. Wygląda na bardzo solidne. W dodatku lodówka jest duża i nie ma słupka na środku. Ładne plastiki, ciekawie pomyslana w środku.
    Niestety lodówki SHARP są jeszcze (? ) na naszym rynku chyba mało popularne. Czy ktoś ma doświadczenie z tym sprzętem ?

Pralka MIELE w 1613 - niestety nie mogę się na ceneo doszukać. Cena za jaką mogę ją kupić do ok 3000.
    Kupić Miele czy np jakiegoś Boscha , Siemensa albo cośinnego ?

Umówmy się, że aktualnie ceny są dla mnie do zaakceptowania, przy czym za lodówke nie chciałabym jednak dac więcej niż 4000.

Jestem skołowana i nie wiem już sama.

A może zupełnie coś innego ?

Pozdrawiam

0 18
  • #2 14 Kwi 2009 23:52
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  

Moim zdaniem nie warto przepłacać za Miele, chyba że chcemy zrobić wrażenie na znajomych.

0
  • #3 15 Kwi 2009 08:49
    Meg1
    Poziom 9  

A dlaczego Twoim zdaniem nie warto kupować Miele ?

0
  • #4 15 Kwi 2009 18:23
    skryn
    Admin grupy AGD

Meg1 napisał:
    A dlaczego Twoim zdaniem nie warto kupować Miele ?

Odpowiem za Kolegę.
    Kupując Miele, kupujesz sprzęt z najwyższej półki jakościowej. Tam nie ma szansy na jakąś lipę.
    Kupując Bosza/Siemensa, kupujesz sprzęt marki popularnej, o trochę wyższym standardzie, ale ze znacznie zaniżoną jakością.
    Tych dwóch marek w ogóle nie da się porównać. To tak jak Mercedesa do (nikomu nic nie ujmując) np. Opla.
    Wałkowane to było tyle razy, że szkoda rozwodzić się dalej:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1268245.html

Innymi słowy: Bosz/Siemens odszedł od jakości, kosztem ceny; natomiast marka Miele pozostaje wierna tradycjom - jakość, za odpowiednią cenę... :D

0
  • #6 15 Kwi 2009 21:00
    luk_jag
    Specjalista AGD

Jan_Werbinski napisał:
    To Twoja prywatna opinia, czy są jakieś statystyki?

Chyba każdego serwisanta który naprawia jedno i drugie :D

0
  • #7 15 Kwi 2009 21:12
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  

Ile na rynku polskim jest pralek Miele i "tych drugich"?

0
  • #8 15 Kwi 2009 21:27
    luk_jag
    Specjalista AGD

Miele jest znacznie więcej niż myślisz tylko się nie psują :D

0
  • #9 11 Maj 2009 20:29
    Meg1
    Poziom 9  

Witam po przerwie,

Tak informacyjnie :
    zakupiłam lodówówkę, użytkuję i jestem zachwycona. Jest cicha, ładnie wykonana - generalnie uważam że udany zakup. Myślałam że będzie głośniejsza.

Pralka - też kupiłam - normalnie pszczółka :)

A teraz idę do innego tematu poczytać co wypisujecie o odkurzaczach :D Znów będzie rajd po sklepach ;)

Pozdrowienia

0
  • #10 11 Maj 2009 21:07
    pawelira
    Poziom 16  

mam pytanie odnosnie lodówki, wszystko ok tylko chłodziarka jest na dole jak ze schylaniem się
    nie jest męczące ?
    oglądałem tę lodówkę kiedys w sklepie podobała mi się
    tylko żeby chłodziarka była na górze
    wydaje mi się że to schylanie zacznie w końcu irytować

0
  • #11 11 Maj 2009 21:31
    Meg1
    Poziom 9  

Cześć,
    Kompletnie mi to nie przeszkadza. Użytkuję od dłuższego czasu lodówki do których trzeba się schylać- nigdy mi to nie przeszkadzało :) :D No chyba że kręgosłup miałabym chory :D
    Jeśli trochę dołożysz znajdziesz podobną ale dwudrzwiową i tam chyba jest chłodziarka od góry- niestety nie mam bladego pojęcia jaki to model - oczywiście nie ma słupka dzielącego na środku.
    Ciekawe co na te lodówki Panowie Serwisanci sprzetu - jakoś nie doczekałam sie info - jesli nie ma to chyba nie jest tak źle :D

0
  • #12 27 Maj 2009 20:41
    Marian Koniuszko
    Poziom 9  

Meg1, Mam rozumieć, że posiadasz (zakupiłaś) lodówkę SHARP SJ-PT690R-BE. Czytałem, że posiada ona system plasmacluster - zwalczający przykre zapachy, likwidujący bakterie, grzyby i pleśnie i przedłużający trwałość żywności. Na ile jest to prawda? Z opisu system ten jest świetny. Podobno stosują go również w oczyszczaczach powietrza i klimatyzatorach. Zamierzam kupić "zestaw" lodówkę i oczyszczacz, który sprawdza się przy różnych alergiach, ale ta suma jest dość duża dlatego szukam opinii użytkowników, bo jak wiadomo reklama czyni cuda.

0
  • #13 29 Maj 2009 18:21
    kkprofi
    Poziom 2  

Ze strony producenta: "Oczyszczacze powietrza firmy Sharp z technologią Plasmacluster mogą wyeliminować szkodliwe czynniki z powietrza na dwa sposoby: system filtrów zatrzymuje duże ilości małych cząsteczek czynników chorobotwórczych, a technologia Plasmacluster efektywnie usuwa grzyby pleśniowe i ogranicza rozwój bakterii." Może nie tyczy się to lodówek ale sam system działania tego systemu, mimo iż jest on trochę zróżnicowany jeżeli chodzi o lodówki i oczyszczacze, ale głównie chodzi o to samo :-)

0
  • #14 01 Cze 2009 10:44
    Meg1
    Poziom 9  

Czesć,
    Marian, to prawda. Rzeczywiście żywność znacznie dłużej utrzymuje swieżość. Zauważyłam głównie na wędlinach i warzywach/owocach - jestem bardzo zadowolona. Pleśni BRAK, nie przechodzą też zapachy. Wczoraj akurat miałam małą imprezkę i z nieuwagi postawiłam obok siebie rybę i ciasto. No i myślałam że będzie kataklizm- ale ciasto wcale nie pachniało rybą- stało to razem w lodówce ok 10h. Naprawdę jestem bardzo zadowolona z tego Sharpa.

0
  • #15 14 Cze 2009 09:24
    Smoła
    Poziom 12  

pawelira napisał:
    mam pytanie odnosnie lodówki, wszystko ok tylko chłodziarka jest na dole jak ze schylaniem się
    nie jest męczące ?
    oglądałem tę lodówkę kiedys w sklepie podobała mi się
    tylko żeby chłodziarka była na górze
    wydaje mi się że to schylanie zacznie w końcu irytować

Kiedyś większość konstrukcji tak miało i jakoś ludzie używali i byli zadowoleni - zdroworozsądkowo przecież co 5 minut nie otwierasz lodówki. Jeżeli ktoś ma zdrowy kręgosłup to raczej nic mu się nie stanie jak raz na jakiś czas się schyli :).

0
  • #16 17 Cze 2009 22:19
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  

Ale potem wymyślono naukę zwaną ergonomią i życie stało się łatwiejsze. Moim zdaniem zamrażalnik tylko na dole.

0
  • #17 17 Cze 2009 23:19
    Smoła
    Poziom 12  

Jan_Werbinski napisał:
    Ale potem wymyślono naukę zwaną ergonomią

a było to w 19 wieku LOL :D

ps. patrząc pod kątem ergonomii to nie powinno się kupować lodówek wyższych niż 185 cm bo dla przeciętnego Kowalskiego wyższe będą już nieergonomiczne a zamrażalnik powinien być na wysokości oczu ;).

0
  • #18 18 Cze 2009 00:24
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych

Jan_Werbinski napisał:
    Ale potem wymyślono naukę zwaną ergonomią i życie stało się łatwiejsze. Moim zdaniem zamrażalnik tylko na dole.

W tym konkretnym jednym przypadku (jednym z naprawdę niewielu) zgadzam się z Panem Janem Werbińskim (ksywa czy nazwisko - co za różnica) :D

0
  • #19 05 Maj 2015 13:05
    mdry
    Poziom 8  

[quote="skryn"]

Meg1 napisał:

Kupując Miele, kupujesz sprzęt z najwyższej półki jakościowej. Tam nie ma szansy na jakąś lipę.

Znajomy który sprzedaje (w D) AGD powiedział mi tak:
    "1/2 różnicy ceny (do popularnych marek) to naklejka, druga połowa to jakość".
    W przypadku lodówek to jednak inna bajka, bo Miele ich nie produkuje, tylko sprzedaje pod swoją marką Liebherra.

Moje doświadczenia:
    Piec z piekarnikiem. 20 lat. Po 10 latach padł jeden segment (nie cały "palnik", tylko zewnętrzna część) w płycie ceranowej (płyt Miele nie produkowało, tylko je dokupywało).
    Lodówka, wariowała od pewnego czasu. Teraz padła zupełnie elektronika. Właśnie próbuję dojść co na płytce padło.
    Zmywarka, też dobrze pełnoletnia. Wymieniona grupa zaworów po 18 latach, (używam na ciepłej wodzie), po jakichś 15 latach pompka wypompowująca, do tego wytarte zawieszenie ramienia (szło kupić bez problemu) i "running gag"; ma wentylatorek wydmuchujący z komory powietrze w procesie studzenia; na zasłonce wentylatorka kondensuje syf z maszyny i się wtedy zacina; tak samo kondensat z wentylatorka odpływa cieńkim wężykiem do komory; wężyk ma tendencję do zapychania się fuzlami.
    Kiedyś to rozbierałem, teraz po prostu przykładam wąż od odkurzacza do kratki kolo pojemnika na proszek (tam gdzie wężyk wypada) ; "wuuuum" i jest czysty.
    Odkurzacz już drugi; sam odkurzacz nie do zarżnięcia, tylko szczotki, węże padają, a oryginalne są tak drogie, że lepiej komplet (z nowym odkurzaczem) kupić.
    PralkaMieliśmy jakieś 16 lat Bauknechta (rodzina z trójką dzieci). Wymieniona pompka, parę razy przedmuchany przewód prestostatu.
    Jak zaczął wariować programator to olałem, bo bęben miał ponad 1 cm luzu (zużyte łożyska). Teraz Miele, parę lat bez problemów.

PS Za to dawno temu z odkurzaczami Miele były jaja. Ktoś wpadł, na pomysł by kupić silniki w USA zamiast robić je samemu. Padł po dwóch latach (ale dostałem nowy). Szybko się z tego wycofali.

0