Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips DECT 221 - dzwoni - nie da się odebrać

20 Kwi 2009 12:03 2441 7
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam pewnie banalny problem, ale nie umiem go naprawić.
    Robiłem remont i przedłużałem kabel telefoniczny. Zlutowałem dwa potrzebne kable (szary i zielony - na nich wcześniej działał telefon) i po podłączeniu do gniazdka w otwór 2 i 3 telefon dzwoni ale nie da się odebrać, jak odbieram to u tego co dzwoni nadal jest sygnał, że dzwoni. Nie da się też nawiązać połączenia, nie ma sygnału.
    Podłączałem inny telefon i to samo.
    Zamieniałem przewody i nic.
    Gniazdo Legrand podtynkowe telefoniczne do wtyku RJ11
    Telefon Philips DECT 221

Co zrobiłem źle?
    Wcześniej działało.

Proszę o pomoc
  • Poziom 39  
    Opisz szczegółowo - jakie gniazdo( gniazda) jaki telefon.
    Pozdr.J.
  • Poziom 12  
    Nie wiem co lutowałeś i jak - tu by trzeba opisu.
    Jak podnosisz słuchawkę masz sygnał ?
    Zapewne nie - kombinuj z kablami tak by był.
    Do prób najlepiej weź telefon przewodowy...

PS ile żył ma kabel łączący gniazdko z telefonem ?
    Pewnie pozbyłeś się zwory.
  • Poziom 2  
    Kabel od gniazdka do telefonu ma 2 żyły, na wtyczce są 2 środkowe.

Lutowanie - normalnie, skręcone kable, delikatnie zalutowane, żeby się nie rozerwały

Dziwi mnie, że telefon dzwoni jak ktoś dzwoni, a nie ma sygnału wcale, a jak się podniesie słuchawkę to coś tam casami potrzaskuje, ale jak dzwonię z komórki to pomimo podniesienia słuchawki stacjonarnej (odebrania) jest nadal sydnał w komórce jakby nikt nie odebrał...
  • Poziom 14  
    Jak dla mnie to Twoje lutowanie ma zimny lut i nie zamyka pętli po podniesieniu słuchawy, a że dzwonek jest elektroniczny to i prądu mniej czerpie
  • Poziom 28  
    jedno pytanie baza dzwoni czy też słuchawka

Dodano po 1 [minuty]:

tak jak poprzednik pisał zrobic próbę na stacjonarnym,a jeśli będzie ok to cos masz ze słuchawką,tak niekiedy bywa po remoncie
  • Poziom 10  
    Najprawdopodobniej masz zwarcie w instalacji wewnętrznej. Jeżeli to kabel typowo telefoniczny(okrągły skręcone żyły) to prawdopodobnie gdzieś jest ściśnięty lub jest w takim miejscu w którym sie po nim chodzi. Najlepiej jakbyś zmierzył miernikiem, powinno byc w kiloomach, a nawet w megaomach.
    Jeżeli po podłączeniu stacjonarnego telefonu nie będzie dalej sygnału przejrzyj instalację.