logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Fiat Brava 1,9 td - silnik podskakuje na biegu jałowym

saternus 20 Kwi 2009 18:28 2293 4
REKLAMA
  • #1 6437232
    saternus
    Poziom 10  
    Posty: 11
    Ocena: 1
    Witam, ostatnio zauważyłem, że silnik czasem podskakuje na biegu jałowym (bez różnicy czy silnik jest rozgrzany do 90stopni czy też nie). Gdy silnik podskakuje to z wydechu wydobywa się biały dym.


    Proszę o pomoc co to może być co mam robić?
  • REKLAMA
  • #2 6437315
    piotrek7700
    Poziom 16  
    Posty: 264
    Pomógł: 14
    Ocena: 12
    Biały dym często jest oznaką uszkodzonej uszczelki pod głowicą. ale wtedy ubywa Ci płynu chłodniczego, w zbiorniczku wyrównawczym możesz zauważyć plamki oleju, lub bąbelki gazu wydobywające się ze zbiorniczka wyrównawczego.
  • REKLAMA
  • #3 6437347
    saternus
    Poziom 10  
    Posty: 11
    Ocena: 1
    a czy to tez może być powodem podskakiwania silnika? bo tylko wtedy dymi
  • REKLAMA
  • #4 6437449
    piotrek7700
    Poziom 16  
    Posty: 264
    Pomógł: 14
    Ocena: 12
    Tego nie wiem, mówiłem jedynie o białym dymieniu. A ubywa Ci płynu?
  • #5 6437643
    saternus
    Poziom 10  
    Posty: 11
    Ocena: 1
    Właśnie byłem sprawdzić : nic nie ubywa ani płynu ani oleju. Filtry mam wszystkie tydzien temu wymienione razem z olejem. Czyli jesli nic nie ubywa co może być powodem?

    Jakies inne pomysły?
REKLAMA