Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania 113 380 94r. - EDC wyłcza silnik

20 Kwi 2009 22:17 4211 2
  • Poziom 2  
    Po skasowaniu błędów EDC i przejechaniu kilkuset kilometów silnik sie wyłącza, po ok. 5 minutach zaświeca się EDC i wtedy dopiero moge odpalić silnik.
    Proszę o pomoc
  • Poziom 27  
    jakie błedy w sterowniku?

Dodano po 6 [minuty]:

nie jestem expertem od scani ale kiedyś cwiczyłem KTS fajnie łapie scanie problem był taki że słaba moc i jak się wyłączyło silnik to nie można było zapalić dopiero po jakimś czasie odpalał ,zmierzyłem wysterowanie pompowtryskiwaczy w momęcie kiedy nie chciał zapalać KTS ma rewelacyjny oscyloskop i nie było wysterowania pompowtrysków ,błędów nie było poza czujnik predkosci silnika który wymieniłem a i tak nie pomogło bo ponoć mozna go ignorować .Doszedłem do tego że sterownik silnika uszkodzony cena nowego 12 tysiecy ale po konsultacji z serwisem w sosnowcu wyslano go do naprawy jakis gosc robi te sterowniki.

Dodano po 1 [minuty]:

oczywiscie wpierw wiązki sprawdziłem el i masy itp.

Dodano po 3 [minuty]:

no i jeszcze pamiętam sprawe paliwa jesli masz taki model na pompowtryskach to cisnienie po odpaleniu sprawdzone w bloku są korki do pomiaru wynosiło ok 8 bar ,jak joż wszystko bylo zrobione ,zmierzyłem z ciekawosci bo każdy opowiadał co innego

Dodano po 1 [minuty]:

facet skasował za naprawe sterownika chyba 2.5 tysiąca
  • Poziom 10  
    W 113-ce nie ma pompowtrysków.Jest super fajna pompa wtryskowa z EDC.