Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przyciemnianie szyb prosze o małą radę

masio24masio 23 Apr 2009 00:09 35196 11
    masio24masio
    Level 10  
    Witam. Chodzi o to że chce sobie sam przyciemnić szyby tynie w samochodzie już mi się udało to zrobić bez zarysowania foli, złamania. Próbowałem i na tanich foliach i na tych drogich ale jednej rzeczy mi się nie udało zrobić i tu Proszę o Pomoc. Na szybie zostają malutkie białe kropki nie da się tego wycisnąć. Jeśli ktoś by chciał pomoc mogę dodać zdjęcie jak to wygląda. Proszę o Pomoc i nie zamykanie tematu bo przeszukałem całe to forum i internet i nigdzie nie napisali co zrobić z tymi małymi kropkami. Zrobiłem nawet pomieszczenie z foli i oblałem wszystko wodą nawet siebie żeby się nie kurzyło ale dalej to samo proszę bardzo o pomoc! Tak mało mi zostało do ideału. Nie otwieram żadnej firmy tylko chce sobie to zrobić. Prosze napisać na forum Odp. lub na gadu: 3990568. Z góry dziękuje za pomoc.
    rnb_bolii
    Level 38  
    Czasem zależy to od szyby i nic nie zrobisz. Dokładnie nie wiem jak te kropki wyglądają u Ciebie i czy właśnie chodzi mi o te. Kumpel zlecił przyciemnianie szyb w porządnym zakładzie a i tak jak się przyjrzeć to widać w paru miejscach kropeczki wielkości 0,5mm.
    A daj zjęcie. Można by jeszcze ostrą igłą(najlepiej strzykawkową) przebić w tym miejscu.
    kosmatek
    Level 23  
    Jeśli przyciemniasz szyby w miejscu gdzie jest kurz zawsze będą kropki. Musiał byś to robić w pomieszczeniu np. do lakierowania samochodów.
    Poza tym zależy czym wycierałeś szybę przy myciu - zapewne są to drobinki materiału.
    masio24masio
    Level 10  
    Niestety na zdjęciu nic nie widać nie da się zrobić jutro jeszcze spróbuje innym aparatem. to są malutkie kropki z pół milimetra. Może ktoś ma jakieś pomysły albo sposoby?? zrobiłem sobie taką komórę jak mają ci co malują i polałem wodą a takiej jak mają profesjonalne zakłady to nie mam a widzę że w firmach robią to w garażu i nawet szyb nie wyjmują i się kurzy i wcale im to nie przeszkadza tylko chyba nikt nie zdradzi mi sposobu na to :(
    Fafik82
    Level 11  
    Przypadkiem trafiłem na ten temat i chciałbym tu dodać od siebie parę uwag. Sposób ze zmoczeniem wszystkiego przed kurzem nie jest zły, jednak podczas mycia szyby do jej wytarcia najprawdopodobniej użyłeś jakiejś ścierki, nawet jeśli była mokra zostają jej mikrodrobinki. Ja użyłbym do umycia szmatki typu ircha (nie zostawia włosków) ale tylko do wstępnego, do końcowego zebrania wody radziłbym użyć ściągaczki koniecznie silikonowej (jest mięciutka i świetnie zbiera wodę z szyb czy lakieru samochodowego) coś takiego jak niektóre Panie używają do okien (tylko te są w większości z gumowym piórem). Po prostu na koniec mycia polewasz szybę wodą (jeśli zastosujesz destylowaną, unikniesz plamek z kamienia) i dokładnie ściągasz ściągaczką. Przed przyłożeniem folii spryskujesz dokładnie i obficie wodą destylowaną albo jakąś miksturę musisz sobie stworzyć (niektórzy używają np. zimowego płynu do spryskiwaczy - jest na spirytusie i przy wyciskaniu spod folii szybciej odparowuje) firmy które się tym zajmują mieszają sobie "coś", czego składu nie ujawniają. Ja jednak sądze, że to musi dobrze odparowywać i plam z kamienia nie zostawiać, tu tylko metoda prób i błędów. Inna sprawa gdy szyba jest podrapana lub powierzchnia jest pełna kraterków np. po niefachowej i bezmyślnej naprawie blacharskiej, gdzie gorące opiłki ze szlifierki kątowej wytopiły dołki na powierzchni szyby, wtedy nic sie nie da zrobić, bo nawet polerka szyby, która może zlikwidować drobne rysy, nie usunie tych kraterków, a wyglądać to będzie jak kurz czy piasek pod folią. Można to sprawdzić delikatnie skrobiąc szybę żyletką z maszynki do golenia (na ogrzewanej szybie tylnej zalecam albo ostrożność albo zaniechać tej próby), jeśli żyletka "zaczepia się" to albo szyba jest brudna albo coś w niej "siedzi", brud się zeskrobie a wbite opiłki już nie tak łatwo. Acha i coś tak śmiesznego jak łupież z włosów na głowie (jak ktoś ma ten problem) też będzie widoczny pod folią:) Pozdrawiam.
    Kriss SierraFan
    Level 12  
    Nie usuniesz kropeczek. Jeśli są to już zostaną. Musisz używać papieru bezpyłowego do mycia szyby przed oklejaniem a do pryskania szyby roztworu wody z płynem (na 1L wody 10-20ml płynu np. do mycia naczyń). Druga sprawa: może masz szyby w odpryskach od spawarki. Musiałbyś przed oklejeniem sprawdzić ew. usunąć za pomocą np. ostrza z nożyka.

Pozdrawiam.
    kwiatstg
    Level 1  
    panowie mam szybe o wymiarach 240 dl i 45 szer jest to blat meblowy bez rysek zupelnie nowy ...chce ja przyciemnic..stosowalem czaarna folie spryskalem wszystko plynem do naczyn a przedtem oczyscilem szybe no niestety zwykla szmatka i widac kurz pod folia i odbarwienia!.fafik dal tu dobra rade i zastosuje sie do niej..jego metoda owiele lepiej wyjdzie takze woda destylowana ii dobrej jakosci szmatki,no i wyprubuje plyn zimowy zobaczymy czy sperni swa role..!
    Przemek slask
    Level 2  
    panowie a jak to w koncu jest z przyciemnieniem szyb bocznych z przodu?
    rzymo
    Level 33  
    Przemek slask wrote:
    panowie a jak to w koncu jest z przyciemnieniem szyb bocznych z przodu?

Bez zmian - nie wolno.
    barteqqq
    Level 21  
    można, można tylko że folia musi odpowiednią przezroczestość
    knap-piotr
    Level 16  
    barteqqq wrote:
    można, można tylko że folia musi odpowiednią przezroczestość

nie sama folia, a folia razem z szybą. Wielu się nabiera na fakt, że wystarczy znać przepuszczalność folii, a to nie do końca tak - szyba ma określoną przepuszczalność światła, podobnie folia, oraz fakt załamania światła na granicy szyba-folia, co również przekłada się na zmniejszenie przepuszczalności całkowitej. I tak -szyba goła- ma przenikalność powiedzmy 90% oryginalnie, dajesz folię o przepuszczalności 80% i razem możesz otrzymać efekt łącznej przenikalności 20%...Widać wnioski?
    Oxi149
    Level 1  
    Spróbuj wymyć szybę Denaturatem z tłuszczu i kurzu nie szmatką tylko irchą nie pozostawia włosków. i wypoleruj ja gazeta nie dotykając szyby palcami powinno pomóc.

Dodano po 11 [minuty]:

Spróbuj wymyć szybę Denaturatem z tłuszczu i kurzu nie szmatką tylko irchą nie pozostawia włosków. i wypoleruj ja gazeta nie dotykając szyby palcami powinno pomóc.