Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zacieki na szybie- czym usunąć?

kingnothing90 20 Sie 2013 13:46 5583 7
  • #1 20 Sie 2013 13:46
    kingnothing90
    Poziom 2  

Witam
    Mam problem z usunięciem zacieków z przedniej szyby w aucie. Są częściowo przezroczyste.
    Powstały z cieczy kapiącej z sufitu w garażu. Garaż pod tarasem. Najprawdopodobniej jest to smoła pogazowa lub coś co mogło się wytrącić z izolacji (papy)- skapuje tylko w czasie upałów, miejscami sama smoła (nie stanowi problemu w czyszczeniu), a miejscami brązowawa ciecz i niestety zawsze na szyby (jak zapomnę przykryć).
    Zacieki wydają się być lekko wypukłe.
    Czym czyściłem:
    -środek do mycia okien
    -denaturat
    -rozpuszczalnik
    -pasta TEMPO do polerowania
    -benzyna lakowa czy tam ekstrakcyjna
    -masło- ponoć tłuszcz na smołę dobry
    -piana aktywna z karchera
    -preparat do usuwania smoły sonax
    -mydło
    -płyn do mycia naczyń

Powyższe środki oczywiście stosowałem w miejscu najmniej widocznym, przy samej masce.

Ktoś wie czy da się to jakimś preparatem usunąć? Czy może serwisy wstawiające szyby zajmują się też czyszczeniem z takich zabrudzeń?

z góry dzięki za pomoc

0 7
  • #2 20 Sie 2013 14:11
    H3nry
    Poziom 28  

kingnothing90 napisał:
    Czy może serwisy wstawiające szyby zajmują się też czyszczeniem z takich zabrudzeń?

Tak , mogą tez wypolerować - usunąć mechanicznie rysy .
    Ciekawy przypadek , nie znalazłem acetonu na liście .

0
  • #3 20 Sie 2013 14:22
    gregre5
    Poziom 9  

Jeżeli to naciek to na początku bym go nie polerował - to ostateczność. Pasta BHP do mycia ?
    Jeśli samo skapnęło po podgrzaniu to może warto by było ponownie podgrzać (suszarką?) i spróbować po prostu zetrzeć.

0
  • #4 20 Sie 2013 15:30
    kingnothing90
    Poziom 2  

acetonu nie miałem pod ręką, ale chyba dużo się nie różni od rozpuszczalników, nie?

odnośnie podgrzewania to nie raz stało na słońcu i nagrzanego też nie da się ruszyć, no może suszarką większą temperaturę da się osiągnąć, to spróbuję.
    Pastę BHP muszę nabyć i sprawdzić, w razie czego i tak będzie użyteczna.

Chyba, że ta ciecz nie jest od izolacji a od zbrojenia płyty żelbetowej. Na łączeniach płyt kapie mi smoła, a ta ciecz wylatuje z pęknięć w płycie.

0
  • #5 20 Sie 2013 15:35
    wariato
    Poziom 43  

Rozgrzać to opalarką/suszarką i próbować zdrapać/zmyć. Do zmywania używać ropy lub nafty jeśli to substancja na bazie lepiku/smoły. Później umyć do czysta benzyną ekstrakcyjną a żeby nie było smug to czymś do szyb.

0
  • #6 20 Sie 2013 16:06
    igabriel
    Poziom 20  

wariato napisał:
    Rozgrzać to opalarką/suszarką i próbować zdrapać/zmyć.

Kolego, po takim zabiegu może się okazać że szyba będzie do wymiany i wtedy już nie będzie problemów z zaciekami....nie wolno podgrzewać szyby punktowo!!!!bo po prostu "strzeli"

0
  • #8 06 Mar 2014 21:43
    borkow1

Poziom 12  

Mam do tego specjalną pastę jeżeli jeszcze masz kłopot z tymi zabrudzeniami.
    W sumie to mam nawet dwie pasty, jedna usuwa zabrudzenia a druga nawet rysy na szybie. Polerowanie szyby wykonujesz filcem i jedną z tych past.
    Jak chcesz trochę to pisz na priwa.

3