Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obejscie podatku ekologicznego

ertes232 27 Kwi 2009 01:41 1377 6
  • #1 27 Kwi 2009 01:41
    ertes232
    Poziom 18  

Jak w temacie

Czy zarejestrowanie pojazdu w : słowacja , czechy, niemcy cos da ???

0 6
  • #2 27 Kwi 2009 10:34
    xHaKeReK
    Poziom 20  

Spokojnie, jeszcze go nie wprowadzili, jesli przeszedłby w tej formie o której mówili w tv to ja chyba wogóle zmienię obywatelstwo a ludzie będą bardzo bardzo źli:) Myślicie że wprowadzenie takiego podatku jest realne? Ja bym chyba zaczął zabijać:)

0
  • #3 27 Kwi 2009 18:05
    Mateju
    Poziom 10  

Moim zdaniem ten podatek nawet jeżeli wejdzie to szybko albo bedzie zmieniony albo zniesiony. Otóż uzytkowników samochodów jest znacznie wiecej niż górników, lekarzy czy nauczycieli. Z taką grupą społeczną rząd niestety musiałby sie liczyć bo podatek pewnie dotknie wszykich osoby prywatne jak i firmy. A jak ktoś ma wiecej niz jedno auto .. to ma lipe.

A co do omijania ... zapewne zarejestrownie samochodu w sąsiednim kraju załatwi sprawe, a to bedzie kolejnym argumentem dla rzaduby zniesc ten podatek gdyż zmniejszy to wpływy do budżetu a nie zmniejszy w dużym stopniu ilości samochodow na drogach.

0
  • #4 27 Kwi 2009 19:23
    ertes232
    Poziom 18  

Powiedzmy ze wprowadzą
    To zapoczątkuje druzgocącą reakcje łańcuchową

1. 15 milionów ludzi albo i więcej ( statystyki podają że w kraju jest 30 milionów starych samochodów łącznie z zabytkami ) odda swoje pojazdy na złom i co kupią nowe a kogo na to stać ???

2. Trzeba będzie wymienić cały park pojazdów również w firmach transportowych i nie tylko, to z kolei spowoduje wzrost kosztów transportu i usług, w rezultacie wzrosną ceny wszystkich towarów, w rezultacie w tym kraju będzie się żyło znacznie gorzej.

3. W efekcie Polska stanie się krajem tylko dla bogatych i rządzących a co z klasa średnią i słabiej uposażoną ----

Prosty wniosek - rząd chce wprowadzić dyskryminacje ludzi biednych i słabych
    A promować --------styl bogactwa ---tylko dla kogo dla 15 % społeczeństwa ????

A czy te 15 % bogatych utrzyma z podatków to chore państwo -NIE !!!

Jeśli wprowadzą ten głupi podatek to kto będzie chodził na wybory -też o tym nie pomyśleli

Ale najważniejszy wniosek tak mi się wydaje jest taki że

Ktoś chce oczyścić kraj z biedy, starych samochodów , słabych i biednych ludzi
    Jednym słowem niech słabi i biedni giną a silni i bogaci się mnożą i rosną w siłę
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    selekcja społeczeństwa

0
  • #5 27 Kwi 2009 19:27
    Paweł Es.
    Pomocny dla użytkowników

I ciekawe co się stanie z tą ilością złomu z milionów starych samochodów, starych opon itd ?

0
  • #6 28 Kwi 2009 08:05
    Poziom 35  

W niemczech wprowadzili cos podobnego ale w inna strone - tam wszyscy sa zadowoleni daja 2k euro na nowy samochod - jak oddasz stary na zlom nie chesz - nie musisz.
    Tam nikt sie nie martwi o tony zlomu rosnace na zlomowisku.
    I nie wiem poco ta panika Podatek ekologiczny ma byc placony raz przy rejestracji samochodu - wasze posty powyzej to jakies nieporozumienie.
    Obejscie chyba bedzie bardzo proste - wstawic silnik elektryczny - pojemnosc 0cm3 norma auro pewnie spelniona w najwyzszej klasie w najstarszym aucie...a ze silnik to czesc wymienna to co zaproblem powrocic po rejestracji do orgninalu ?

0
  • #7 28 Kwi 2009 08:40
    LBJ
    Poziom 14  

Cytat:
    I nie wiem poco ta panika Podatek ekologiczny ma byc placony raz przy rejestracji samochodu - wasze posty powyzej to jakies nieporozumienie.

Avatar mylisz się - taki podatek wg nowych planów miałaby być płacony corocznie w zależności od normy emisji spalin (Gazeta Prawna).
    Osobiście też jestem zdania, że mało prawdopodobne aby to przeszło z kwotami jakie zaproponowano.
    Cytat:
    Obejscie chyba bedzie bardzo proste - wstawic silnik elektryczny - pojemnosc 0cm3 norma auro pewnie spelniona w najwyzszej klasie w najstarszym aucie...a ze silnik to czesc wymienna to co zaproblem powrocic po rejestracji do orgninalu ?

Raczej nie do spełnienia - sam sobie certyfikatu normy nie wystawisz.

0