Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestracja auta z Niemiec

ablativus01 11 Lip 2014 18:13 1566 8
  • #1 11 Lip 2014 18:13
    ablativus01
    Poziom 9  

Witam, w poniedzialek wybieram sie zarejestrowac auto z niemiec w polskich urzedach.
    Jak narazie zrobilem w Polsce przeglad oraz przetlumaczylem dokumenty.
    Prosze o informacje do jakich urzedow powinienem teraz sie udac i co po kolei robic jakie druki wypelniac, dokumenty i tp.
    Znalazlem kilka stron na ten temat ale w kazdej jest inna kolejnosc, przepisane to samo lub z bardzo dawna i nie wiem czy cos sie teraz nie zmienilo.

0 8
  • #2 11 Lip 2014 19:10
    adam158
    Poziom 22  

odwiedż urząd skarbowy,akcyza, vatu zapewne nie ma jak osobowy

0
  • #3 11 Lip 2014 20:10
    ablativus01
    Poziom 9  

Moj urzad celny jest oddalony od skarbowki 20 km wiec bede musial jezdzic, w jakiej kolejnosci najlepiej udac sie do urzedow zeby nie jezdzic w kolko a i jeszzce dodam ze auto na umowie jest kupione na starszego brata ale chcialibysmy zrobic tak ze on bedzie wlascicicielem a ja wspolwlascicielem.

0
  • #4 13 Lip 2014 08:20
    czarny0531
    Poziom 11  

witam u mnie bylo tak tlumaczenie., nastepnie akcyza i tam byla agencja ktora wszystko za mnie zrobila tylko musialem znac przychód za 2012 rok co do grosza i w ten sposob mialem akcyze po 20 min jakbym nie znal przychodu to akcyza do odbioru na drugi dzien, nastepnie sjarbowka i tam kolejne trzy dni na decyzje, potem komunikacja i tam pelno drukow i otrzymalem tablice probne na dojazd na przeglad bo nie mialem orginalnych tablic z niemiec, potem przeglad i ponownie komunikacja, tablice normalne i dowod mieki na 30 dni. potem odbiur dowodu i ubezpieczenie na probne tablice ktore zostalo przepisanw na noalne jak je otrzymalem.Tak to wyglada u mnie ale co powiat to inaczej ale kazdy etap trzeba bylo przejsc w jeden dzien u mnie nie do ogarniecia skarbowka przeciaga.Powodzenia

0
  • #5 14 Lip 2014 19:30
    ablativus01
    Poziom 9  

dzieki, a na jakim etapie powinienem przygotowac dokumenty na wspolwlasciela? Juz po wszystkim czy w trakcie?

0
  • #6 14 Lip 2014 19:54
    adam158
    Poziom 22  

Było dobrze by faktura zakupu z niemiec była już na 2 osoby,jak nie masz takiej to trzeba zrobić darowiznę części auta ,jak to potrzebujesz aby nabyć znizki to już ich nie dostaniesz bo ubezpieczalnie już nie dają.

0
  • #7 14 Lip 2014 20:08
    ablativus01
    Poziom 9  

Chodzilo o znizki ale tez zeby i cos wkoncu mi zaczelo naliczac ubezpieczenia, po jakims czasie moglbym ja byc pierwszym wlascicielem, tak wlasnie czytalem cos ze najlepiej zrobic w formie darowizny ale kiedy? Po zalatwieniu wszystkich formalnosci z rejestracja czy w trakcie jak bede w urzedzie skarbowym po VAT24?
    Auto bylo kupione prywatnie na umowe na jednego wlasciciela, mojego barta.

0
  • #8 14 Lip 2014 21:04
    czarny0531
    Poziom 11  

przepisuj umowe na wspolwlasciciela, nie ma znaczenia kto pierwszy kto dugi ale dla spokoju lepiej pierwszy ten co ma zniszki, ty otrzymasz 60% po 6 latach.Jak juz zlozyles gdzies papiery oprucz przegladu to kicha jak nie to kombinuj. Jesli darowizna to dodatkowe koszty stac cie na darowizne to stac cie na podatek tak bylo kiedys teraz nie wiem do konca. Auto musi byc ubezpieczone w dniu rejestracji bo jakas kara za kazdy dzien zwloki jak zglosza a jak ubezpieczysx to dopiero za rok ponowna umowa.Inna obcja to sprzedaz np. kuzynowi. ojcu, pal licho komu nastepnie odkupienie i umowa na wspolwlasciciela. wtedy oplata skarbowki nie trzeba przerejestrowywac trzeba miec wszystkie umowy jak bedzie osteczna zmiana wlasciciela.Skarbowka moze sie czepiac ze nie miales pol roku ale jak to pietwsze auto sorzedane wczesniej to zreguly nie lapia, ale jak zlapia to kolejne pare stowek pojdzie. Najlepiej nowa umowa albo jak za pozno sprzedac na ciebie i kogos kto ma zniżki ale juz nie brat,wypowiedziec umowe i zawrzec na nowo. Pozdrawiam

0
  • #9 15 Lip 2014 17:46
    ablativus01
    Poziom 9  

Jestem po celnym jutro mam sie zglosic do skarbowki po potwierdzenie vat 25, z tymi i reszta dokumentow udamy sie do wydzialu komunikacji. Teraz zastanawiam sie czy robic akt darowizny czy nie (auto jest ponizej 9tys wiec nie trzeba placic podatku). Jezeli zostawie jak jest czyli na wlasciciela brata beda wieksze znizki jezeli zrobimy darowizne i doda mnie jako wsplowlasciciela beda mniejsze znizki. Moze zrobic tak ze zrobimy darowizne po jakims czasie, np pol roku, roku?

0