Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic DMR-EH55 - U61 od czasu do czasu

28 Kwi 2009 13:09 3281 4
 • Poziom 21  
  Witam,
  Mam nagrywarkę, w której co pewien czas pojawia się błąd U61. Wewnątrz brak oznak wycieku elektrolitów (częsty przypadek w tej serii). Pomiędzy awariami wszystko działa (nagrywanie i odczyt z DVD i HD). Po wystąpieniu błędu nagrywarka przez pewien czas nie daje się uruchomić (hello, U61, autoreset itp.). Niestety nie udało mi się uchwycić tego stanu od strony serwisowej. Gdy wszystko jest przygotowane - nagrywarka zaczyna działać bez zarzutu. Będę wdzięczny za sugestie, co może być przyczyną i jak namierzyć usterkę.
  r.
 • Specjalista techniki DVD
  Wymienić kondensator 150uF/400V w zasilaczu strona pierwotna
 • Poziom 21  
  jur1 napisał:
  Wymienić kondensator 150uF/400V w zasilaczu strona pierwotna

  Hmm, chyba nie ma takiego. Na wyjściu prostownika jest C1143 47u/450V. Czy o niego chodzio? Kondensator wygląda normalnie (nie spuchnięty, brak wycieku). Jak sprawdzić, czy kwalifikuje się do wymiany przed wylutowaniem?
 • Specjalista techniki DVD
  Czytałem na jednej ze ston obcojęzycznych o podobnym przypadku (jak napisałeś --na wyjściu prostownika jest C1143 47u/450V -- masz rację) Ja wymieniam w zasilaczu kondensatory na nowe gdyż wielokrotnie sprawdzałem wyglądają na dobre , pomiar pojemności miernikiem ----dobry a zasilacz nie pracuje poprawnie. Ten kondensator ma ciepłą okolicę i to też ma duży wpływ na pracę. Zimno kłopoty przy starcie , ciepło - jak wystartuje działa poprawnie.
 • Poziom 21  
  Dziękuję za odpowiedź.
  jur1 napisał:
  wymieniam w zasilaczu kondensatory na nowe gdyż wielokrotnie sprawdzałem wyglądają na dobre , pomiar pojemności miernikiem ----dobry a zasilacz nie pracuje poprawnie.

  Chciałem uniknąć "rozpoznania walką", ale może nie da się. Czy zmierzyłeś napięcia, wykryłeś jakieś inne mierzalne objawy niesprawności?

  Cytat:
  Ten kondensator ma ciepłą okolicę i to też ma duży wpływ na pracę. Zimno kłopoty przy starcie , ciepło - jak wystartuje działa poprawnie.

  U mnie jest inaczej. U61 wyskakuje w czasie pracy (nagrywanie). Jak padnie, to nie startuje przez jakiś czas, a potem znowu działa (ostatnio wystartował praktycznie od razu).
  Mam takie wrażenie, że wszystkie U61 pojawiały się w trakcie operacji wymagających dostępu do twardego dysku (zapis, przeglądanie), ale pewny nie jestem.
  r.